Okres · Středočeský kraj
Internet v okrese Benešov: 72,7 % adres má 100+ Mbit (2025)
V okrese Benešov je podle ČTÚ pokryto 33 459 z 46 025 adresních míst rychlostí 100+ Mbit/s.
72,7 %
adres má 100+ Mbit/s (33 459 z 46 025)
91,3 %
adres má 30+ Mbit/s (42 041 z 46 025)
8
obcí bez pokrytí 100+ Mbit/s
Podíl adres se 100+ Mbit/s v kraji:
- 85 % a víc
- 70–85 %
- pod 70 %
Nabídky operátorů působících v okrese Benešov
Řazení nabídek
Fiber Internet 250 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 250↑ 250 Mbit/s399 Kčza měsícInternet Cable+ 250 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 250↑ 200 Mbit/s399 Kčza měsícO2 Optický 250 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 250↑ 250 Mbit/s449 Kčza měsícFiber Internet 500 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 500↑ 500 Mbit/s499 Kčza měsícInternet Cable+ 500 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 500↑ 200 Mbit/s499 Kčza měsícO2 Optický 500 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 500↑ 500 Mbit/s549 Kčza měsícO2 Optický 1000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 1000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícInternet Cable+ 1000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 1 000↑ 200 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 2000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s699 Kčza měsícInternet Cable+ 2000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 2 000↑ 400 Mbit/s699 Kčza měsícO2 Optický 2000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s899 Kčza měsíc
| Operátor a tarif | Technologie | Rychlost | Cena za měsíc | Dostupnost |
|---|---|---|---|---|
Fiber Internet 250 | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 250 | Kabel | ↓ 250↑ 200 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 250 Mb/s | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 449 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Fiber Internet 500 | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 500 | Kabel | ↓ 500↑ 200 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 500 Mb/s | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 549 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
O2 Optický 1000 Mb/s | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Fiber Internet 1000 | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 1000 | Kabel | ↓ 1 000↑ 200 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
Fiber Internet 2000 | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 2000 | Kabel | ↓ 2 000↑ 400 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 2000 Mb/s | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 899 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Délka pruhů odpovídá rychlosti, obě na škále nejrychlejšího tarifu.
Ceny jsou bez TV a mobilních balíčků; u operátora může být v balíčku levněji.
Poznámka u tarifu je citace z ceníku operátora.
Zdroj: ceníky operátorů, ověřeno 18. 9. 2026.
Pokrytí po obcích
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Čerčany | 1 194 | 100,0 % | 100,0 % |
| Chocerady | 1 143 | 100,0 % | 100,0 % |
| Čtyřkoly | 701 | 100,0 % | 100,0 % |
| Václavice | 226 | 100,0 % | 100,0 % |
| Hvězdonice | 202 | 100,0 % | 100,0 % |
| Pavlovice | 113 | 100,0 % | 100,0 % |
| Tomice | 69 | 100,0 % | 100,0 % |
| Lštění | 706 | 99,9 % | 99,9 % |
| Krhanice | 643 | 99,8 % | 100,0 % |
| Bukovany | 347 | 99,7 % | 100,0 % |
| Přestavlky u Čerčan | 336 | 99,7 % | 100,0 % |
| Pyšely | 1 331 | 99,7 % | 99,7 % |
| Zdislavice | 217 | 99,5 % | 100,0 % |
| Dolní Kralovice | 400 | 99,5 % | 100,0 % |
| Nespeky | 745 | 99,2 % | 99,3 % |
| Mnichovice | 122 | 99,2 % | 100,0 % |
| Kladruby | 108 | 99,1 % | 100,0 % |
| Tisem | 97 | 99,0 % | 99,0 % |
| Řimovice | 91 | 98,9 % | 100,0 % |
| Mrač | 519 | 98,8 % | 99,0 % |
| Loket | 349 | 98,6 % | 98,9 % |
| Rataje | 69 | 98,6 % | 100,0 % |
| Libež | 196 | 98,5 % | 99,0 % |
| Pravonín | 315 | 98,4 % | 99,7 % |
| Chlum | 59 | 98,3 % | 100,0 % |
Zobrazit všech 114
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Keblov | 114 | 98,2 % | 99,1 % |
| Chmelná | 56 | 98,2 % | 100,0 % |
| Slověnice | 51 | 98,0 % | 100,0 % |
| Křivsoudov | 247 | 98,0 % | 98,8 % |
| Strojetice | 97 | 97,9 % | 99,0 % |
| Miřetice | 96 | 97,9 % | 97,9 % |
| Litichovice | 47 | 97,9 % | 100,0 % |
| Chářovice | 86 | 97,7 % | 98,8 % |
| Kuňovice | 41 | 97,6 % | 100,0 % |
| Šetějovice | 41 | 97,6 % | 100,0 % |
| Ctiboř | 80 | 97,5 % | 98,8 % |
| Děkanovice | 39 | 97,4 % | 100,0 % |
| Řehenice | 466 | 97,4 % | 99,6 % |
| Mezno | 217 | 97,2 % | 98,6 % |
| Dunice | 35 | 97,1 % | 97,1 % |
| Borovnice | 65 | 96,9 % | 98,5 % |
| Snět | 64 | 96,9 % | 98,4 % |
| Miličín | 532 | 96,8 % | 98,7 % |
| Benešov | 2 733 | 96,3 % | 99,1 % |
| Vlašim | 2 634 | 96,2 % | 97,3 % |
| Poříčí nad Sázavou | 999 | 95,7 % | 97,6 % |
| Čechtice | 752 | 95,6 % | 98,4 % |
| Vodslivy | 45 | 95,6 % | 97,8 % |
| Javorník | 85 | 95,3 % | 96,5 % |
| Týnec nad Sázavou | 2 105 | 95,2 % | 95,9 % |
| Tehov | 182 | 94,0 % | 98,9 % |
| Netvořice | 462 | 93,3 % | 97,8 % |
| Trhový Štěpánov | 701 | 92,2 % | 98,6 % |
| Hradiště | 24 | 91,7 % | 95,8 % |
| Střezimíř | 217 | 89,4 % | 96,8 % |
| Chlístov | 204 | 86,8 % | 88,2 % |
| Hulice | 146 | 83,6 % | 95,2 % |
| Studený | 73 | 83,6 % | 90,4 % |
| Bystřice | 1 926 | 83,3 % | 94,3 % |
| Bernartice | 144 | 82,6 % | 92,4 % |
| Lešany | 512 | 82,4 % | 89,1 % |
| Olbramovice | 642 | 80,4 % | 88,8 % |
| Votice | 1 566 | 80,3 % | 92,6 % |
| Kondrac | 250 | 80,0 % | 97,6 % |
| Divišov | 850 | 79,6 % | 96,6 % |
| Radošovice | 205 | 75,6 % | 95,1 % |
| Blažejovice | 87 | 71,3 % | 86,2 % |
| Načeradec | 723 | 71,0 % | 99,6 % |
| Soběhrdy | 246 | 69,1 % | 92,3 % |
| Vranov | 322 | 68,6 % | 93,5 % |
| Soutice | 223 | 68,2 % | 93,3 % |
| Struhařov | 495 | 67,3 % | 96,0 % |
| Ratměřice | 169 | 62,1 % | 98,2 % |
| Chrášťany | 145 | 62,1 % | 78,6 % |
| Neveklov | 1 224 | 62,0 % | 82,4 % |
| Vysoký Újezd | 135 | 57,8 % | 74,8 % |
| Vracovice | 176 | 54,0 % | 94,3 % |
| Petroupim | 153 | 52,9 % | 85,6 % |
| Neustupov | 366 | 51,6 % | 87,7 % |
| Veliš | 153 | 51,0 % | 97,4 % |
| Chotýšany | 388 | 50,0 % | 79,9 % |
| Vojkov | 269 | 49,8 % | 88,8 % |
| Postupice | 860 | 49,2 % | 81,3 % |
| Jankov | 466 | 42,1 % | 89,9 % |
| Kozmice | 219 | 41,6 % | 93,2 % |
| Čakov | 75 | 40,0 % | 94,7 % |
| Teplýšovice | 272 | 39,3 % | 90,1 % |
| Ostředek | 270 | 38,5 % | 88,9 % |
| Maršovice | 446 | 37,4 % | 80,7 % |
| Třebešice | 71 | 33,8 % | 85,9 % |
| Psáře | 100 | 33,0 % | 96,0 % |
| Drahňovice | 75 | 28,0 % | 86,7 % |
| Louňovice pod Blaníkem | 353 | 26,6 % | 94,3 % |
| Smilkov | 180 | 16,7 % | 71,7 % |
| Krňany | 909 | 15,1 % | 44,1 % |
| Sázava | 1 732 | 13,2 % | 88,9 % |
| Rabyně | 834 | 11,4 % | 37,1 % |
| Vrchotovy Janovice | 549 | 8,0 % | 84,7 % |
| Zvěstov | 306 | 7,8 % | 90,5 % |
| Červený Újezd | 188 | 7,4 % | 67,6 % |
| Český Šternberk | 353 | 4,8 % | 74,8 % |
| Ostrov | 58 | 1,7 % | 82,8 % |
| Křečovice | 744 | 1,1 % | 54,0 % |
| Všechlapy | 140 | 0,7 % | 75,7 % |
| Kamberk | 178 | 0,6 % | 89,9 % |
| Popovice | 239 | 0,4 % | 82,4 % |
| Heřmaničky | 395 | 0,0 % | 63,8 % |
| Tichonice | 204 | 0,0 % | 83,8 % |
| Bílkovice | 157 | 0,0 % | 87,9 % |
| Ješetice | 90 | 0,0 % | 52,2 % |
| Stranný | 60 | 0,0 % | 68,3 % |
| Choratice | 35 | 0,0 % | 94,3 % |
| Xaverov | 33 | 0,0 % | 87,9 % |
| Chleby | 31 | 0,0 % | 61,3 % |
Obce s 0,0 % nemají podle ČTÚ 100+ Mbit dostupný; barva to jen zdůrazňuje.
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Čerčany | 1 194 | 100,0 % | 100,0 % |
| Chocerady | 1 143 | 100,0 % | 100,0 % |
| Čtyřkoly | 701 | 100,0 % | 100,0 % |
| Krhanice | 643 | 100,0 % | 99,8 % |
| Dolní Kralovice | 400 | 100,0 % | 99,5 % |
| Bukovany | 347 | 100,0 % | 99,7 % |
| Přestavlky u Čerčan | 336 | 100,0 % | 99,7 % |
| Václavice | 226 | 100,0 % | 100,0 % |
| Zdislavice | 217 | 100,0 % | 99,5 % |
| Hvězdonice | 202 | 100,0 % | 100,0 % |
| Mnichovice | 122 | 100,0 % | 99,2 % |
| Pavlovice | 113 | 100,0 % | 100,0 % |
| Kladruby | 108 | 100,0 % | 99,1 % |
| Řimovice | 91 | 100,0 % | 98,9 % |
| Rataje | 69 | 100,0 % | 98,6 % |
| Tomice | 69 | 100,0 % | 100,0 % |
| Chlum | 59 | 100,0 % | 98,3 % |
| Chmelná | 56 | 100,0 % | 98,2 % |
| Slověnice | 51 | 100,0 % | 98,0 % |
| Litichovice | 47 | 100,0 % | 97,9 % |
| Kuňovice | 41 | 100,0 % | 97,6 % |
| Šetějovice | 41 | 100,0 % | 97,6 % |
| Děkanovice | 39 | 100,0 % | 97,4 % |
| Lštění | 706 | 99,9 % | 99,9 % |
| Pyšely | 1 331 | 99,7 % | 99,7 % |
Zobrazit všech 114
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Pravonín | 315 | 99,7 % | 98,4 % |
| Načeradec | 723 | 99,6 % | 71,0 % |
| Řehenice | 466 | 99,6 % | 97,4 % |
| Nespeky | 745 | 99,3 % | 99,2 % |
| Keblov | 114 | 99,1 % | 98,2 % |
| Benešov | 2 733 | 99,1 % | 96,3 % |
| Mrač | 519 | 99,0 % | 98,8 % |
| Libež | 196 | 99,0 % | 98,5 % |
| Strojetice | 97 | 99,0 % | 97,9 % |
| Tisem | 97 | 99,0 % | 99,0 % |
| Tehov | 182 | 98,9 % | 94,0 % |
| Loket | 349 | 98,9 % | 98,6 % |
| Chářovice | 86 | 98,8 % | 97,7 % |
| Křivsoudov | 247 | 98,8 % | 98,0 % |
| Ctiboř | 80 | 98,8 % | 97,5 % |
| Miličín | 532 | 98,7 % | 96,8 % |
| Mezno | 217 | 98,6 % | 97,2 % |
| Trhový Štěpánov | 701 | 98,6 % | 92,2 % |
| Borovnice | 65 | 98,5 % | 96,9 % |
| Snět | 64 | 98,4 % | 96,9 % |
| Čechtice | 752 | 98,4 % | 95,6 % |
| Ratměřice | 169 | 98,2 % | 62,1 % |
| Miřetice | 96 | 97,9 % | 97,9 % |
| Netvořice | 462 | 97,8 % | 93,3 % |
| Vodslivy | 45 | 97,8 % | 95,6 % |
| Kondrac | 250 | 97,6 % | 80,0 % |
| Poříčí nad Sázavou | 999 | 97,6 % | 95,7 % |
| Veliš | 153 | 97,4 % | 51,0 % |
| Vlašim | 2 634 | 97,3 % | 96,2 % |
| Dunice | 35 | 97,1 % | 97,1 % |
| Střezimíř | 217 | 96,8 % | 89,4 % |
| Divišov | 850 | 96,6 % | 79,6 % |
| Javorník | 85 | 96,5 % | 95,3 % |
| Psáře | 100 | 96,0 % | 33,0 % |
| Struhařov | 495 | 96,0 % | 67,3 % |
| Týnec nad Sázavou | 2 105 | 95,9 % | 95,2 % |
| Hradiště | 24 | 95,8 % | 91,7 % |
| Hulice | 146 | 95,2 % | 83,6 % |
| Radošovice | 205 | 95,1 % | 75,6 % |
| Čakov | 75 | 94,7 % | 40,0 % |
| Bystřice | 1 926 | 94,3 % | 83,3 % |
| Louňovice pod Blaníkem | 353 | 94,3 % | 26,6 % |
| Vracovice | 176 | 94,3 % | 54,0 % |
| Choratice | 35 | 94,3 % | 0,0 % |
| Vranov | 322 | 93,5 % | 68,6 % |
| Soutice | 223 | 93,3 % | 68,2 % |
| Kozmice | 219 | 93,2 % | 41,6 % |
| Votice | 1 566 | 92,6 % | 80,3 % |
| Bernartice | 144 | 92,4 % | 82,6 % |
| Soběhrdy | 246 | 92,3 % | 69,1 % |
| Zvěstov | 306 | 90,5 % | 7,8 % |
| Studený | 73 | 90,4 % | 83,6 % |
| Teplýšovice | 272 | 90,1 % | 39,3 % |
| Jankov | 466 | 89,9 % | 42,1 % |
| Kamberk | 178 | 89,9 % | 0,6 % |
| Lešany | 512 | 89,1 % | 82,4 % |
| Ostředek | 270 | 88,9 % | 38,5 % |
| Sázava | 1 732 | 88,9 % | 13,2 % |
| Vojkov | 269 | 88,8 % | 49,8 % |
| Olbramovice | 642 | 88,8 % | 80,4 % |
| Chlístov | 204 | 88,2 % | 86,8 % |
| Bílkovice | 157 | 87,9 % | 0,0 % |
| Xaverov | 33 | 87,9 % | 0,0 % |
| Neustupov | 366 | 87,7 % | 51,6 % |
| Drahňovice | 75 | 86,7 % | 28,0 % |
| Blažejovice | 87 | 86,2 % | 71,3 % |
| Třebešice | 71 | 85,9 % | 33,8 % |
| Petroupim | 153 | 85,6 % | 52,9 % |
| Vrchotovy Janovice | 549 | 84,7 % | 8,0 % |
| Tichonice | 204 | 83,8 % | 0,0 % |
| Ostrov | 58 | 82,8 % | 1,7 % |
| Neveklov | 1 224 | 82,4 % | 62,0 % |
| Popovice | 239 | 82,4 % | 0,4 % |
| Postupice | 860 | 81,3 % | 49,2 % |
| Maršovice | 446 | 80,7 % | 37,4 % |
| Chotýšany | 388 | 79,9 % | 50,0 % |
| Chrášťany | 145 | 78,6 % | 62,1 % |
| Všechlapy | 140 | 75,7 % | 0,7 % |
| Vysoký Újezd | 135 | 74,8 % | 57,8 % |
| Český Šternberk | 353 | 74,8 % | 4,8 % |
| Smilkov | 180 | 71,7 % | 16,7 % |
| Stranný | 60 | 68,3 % | 0,0 % |
| Červený Újezd | 188 | 67,6 % | 7,4 % |
| Heřmaničky | 395 | 63,8 % | 0,0 % |
| Chleby | 31 | 61,3 % | 0,0 % |
| Křečovice | 744 | 54,0 % | 1,1 % |
| Ješetice | 90 | 52,2 % | 0,0 % |
| Krňany | 909 | 44,1 % | 15,1 % |
| Rabyně | 834 | 37,1 % | 11,4 % |
Pokrytí: ČTÚ, stav k 31. 12. 2025.
Počet adresních míst: RÚIAN (ČÚZK), stav k 31. 8. 2026.
Dostupnost na konkrétní adrese potvrdí jen operátor.
Konkrétní adresa: pokrytí ukáže ČTÚ VPortal, nabídky ČTÚ Srovnávač.