Okres · Jihočeský kraj
Internet v okrese České Budějovice: 98,8 % adres má 100+ Mbit (2025)
V okrese České Budějovice je podle ČTÚ pokryto 56 310 z 57 007 adresních míst rychlostí 100+ Mbit/s.
98,8 %
adres má 100+ Mbit/s (56 310 z 57 007)
99,0 %
adres má 30+ Mbit/s (56 410 z 57 007)
0
obcí bez pokrytí 100+ Mbit/s
Podíl adres se 100+ Mbit/s v kraji:
- 85 % a víc
- 70–85 %
- pod 70 %
Nabídky operátorů působících v okrese České Budějovice
Některé odkazy níže jsou provizní: když přes ně uzavřete smlouvu, dostaneme od operátora provizi. Pořadí nabídek to neovlivňuje. Podrobnosti na stránce Jak vyděláváme.
Řazení nabídek
Fiber Internet 250 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 250↑ 250 Mbit/s399 Kčza měsícInternet Cable+ 250 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 250↑ 200 Mbit/s399 Kčza měsícO2 Optický 250 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 250↑ 250 Mbit/s449 Kčza měsícGPON 1 Giga · Optika
Bez závazku · akční cena 300 Kč/měs · Akční cena pro nové zákazníky na 12 měsíců bez závazků
Ověřit dostupnost u PODA↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s490 Kčza měsícFiber Internet 500 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 500↑ 500 Mbit/s499 Kčza měsícInternet Cable+ 500 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 500↑ 200 Mbit/s499 Kčza měsícO2 Optický 500 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 500↑ 500 Mbit/s549 Kčza měsícSpeedLink Premium 1 Giga · Wi-Fi
Bez závazku · akční cena 300 Kč/měs · Pevný bezdrát; akční cena pro nové zákazníky na 12 měsíců bez závazků
Ověřit dostupnost u PODA↓ 1 000↑ 300 Mbit/s590 Kčza měsícO2 Optický 1000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 1000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícInternet Cable+ 1000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 1 000↑ 200 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 2000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s699 Kčza měsícInternet Cable+ 2000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 2 000↑ 400 Mbit/s699 Kčza měsícO2 Optický 2000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s899 Kčza měsíc
| Operátor a tarif | Technologie | Rychlost | Cena za měsíc | Dostupnost |
|---|---|---|---|---|
Fiber Internet 250 | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 250 | Kabel | ↓ 250↑ 200 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 250 Mb/s | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 449 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
GPON 1 Giga | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 490 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u PODA |
Bez závazku · akční cena 300 Kč/měs · Akční cena pro nové zákazníky na 12 měsíců bez závazků | ||||
Fiber Internet 500 | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 500 | Kabel | ↓ 500↑ 200 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 500 Mb/s | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 549 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
SpeedLink Premium 1 Giga | Wi-Fi | ↓ 1 000↑ 300 Mbit/s | 590 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u PODA |
Bez závazku · akční cena 300 Kč/měs · Pevný bezdrát; akční cena pro nové zákazníky na 12 měsíců bez závazků | ||||
O2 Optický 1000 Mb/s | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Fiber Internet 1000 | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 1000 | Kabel | ↓ 1 000↑ 200 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
Fiber Internet 2000 | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 2000 | Kabel | ↓ 2 000↑ 400 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 2000 Mb/s | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 899 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Délka pruhů odpovídá rychlosti, obě na škále nejrychlejšího tarifu.
Ceny jsou bez TV a mobilních balíčků; u operátora může být v balíčku levněji.
Poznámka u tarifu je citace z ceníku operátora.
Zdroj: ceníky operátorů, ověřeno 18. 9. 2026.
Pokrytí po obcích
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Hrdějovice | 574 | 100,0 % | 100,0 % |
| Žimutice | 362 | 100,0 % | 100,0 % |
| Žabovřesky | 308 | 100,0 % | 100,0 % |
| Hlincová Hora | 277 | 100,0 % | 100,0 % |
| Hůry | 259 | 100,0 % | 100,0 % |
| Libníč | 220 | 100,0 % | 100,0 % |
| Čejkovice | 133 | 100,0 % | 100,0 % |
| Ostrolovský Újezd | 130 | 100,0 % | 100,0 % |
| Mazelov | 107 | 100,0 % | 100,0 % |
| Dříteň | 660 | 99,8 % | 99,8 % |
| České Budějovice | 13 178 | 99,8 % | 99,8 % |
| Olešnice | 481 | 99,8 % | 99,8 % |
| Zliv | 912 | 99,8 % | 99,8 % |
| Borek | 453 | 99,8 % | 99,8 % |
| Vrábče | 432 | 99,8 % | 99,8 % |
| Strážkovice | 428 | 99,8 % | 99,8 % |
| Doudleby | 401 | 99,8 % | 99,8 % |
| Libín | 389 | 99,7 % | 99,7 % |
| Včelná | 758 | 99,7 % | 99,7 % |
| Mladošovice | 379 | 99,7 % | 99,7 % |
| Ločenice | 346 | 99,7 % | 99,7 % |
| Dívčice | 329 | 99,7 % | 100,0 % |
| Litvínovice | 968 | 99,7 % | 99,8 % |
| Olešník | 316 | 99,7 % | 99,7 % |
| Dobrá Voda u Českých Budějovic | 850 | 99,6 % | 99,8 % |
Zobrazit všech 109
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Lipí | 271 | 99,6 % | 99,6 % |
| Staré Hodějovice | 508 | 99,6 % | 99,8 % |
| Sedlec | 253 | 99,6 % | 99,6 % |
| Ševětín | 503 | 99,6 % | 99,6 % |
| Římov | 741 | 99,6 % | 99,6 % |
| Chrášťany | 467 | 99,6 % | 99,6 % |
| Homole | 689 | 99,6 % | 99,7 % |
| Dubné | 654 | 99,5 % | 99,5 % |
| Plav | 217 | 99,5 % | 99,5 % |
| Petříkov | 210 | 99,5 % | 100,0 % |
| Kamenný Újezd | 1 183 | 99,5 % | 99,6 % |
| Jivno | 394 | 99,5 % | 99,5 % |
| Záboří | 193 | 99,5 % | 99,5 % |
| Srubec | 1 137 | 99,5 % | 99,5 % |
| Adamov | 373 | 99,5 % | 99,5 % |
| Dasný | 181 | 99,4 % | 99,4 % |
| Týn nad Vltavou | 2 311 | 99,4 % | 99,5 % |
| Dolní Bukovsko | 709 | 99,4 % | 99,4 % |
| Drahotěšice | 176 | 99,4 % | 99,4 % |
| Zahájí | 173 | 99,4 % | 99,4 % |
| Borovany | 1 690 | 99,4 % | 99,5 % |
| Střížov | 168 | 99,4 % | 99,4 % |
| Ledenice | 1 005 | 99,4 % | 99,4 % |
| Nedabyle | 152 | 99,3 % | 99,3 % |
| Čížkrajice | 146 | 99,3 % | 100,0 % |
| Vitín | 282 | 99,3 % | 99,3 % |
| Borovnice | 141 | 99,3 % | 99,3 % |
| Slavče | 404 | 99,3 % | 99,3 % |
| Rudolfov | 888 | 99,2 % | 99,3 % |
| Břehov | 124 | 99,2 % | 99,2 % |
| Mydlovary | 116 | 99,1 % | 99,1 % |
| Branišov | 115 | 99,1 % | 99,1 % |
| Boršov nad Vltavou | 917 | 99,1 % | 99,1 % |
| Hosty | 113 | 99,1 % | 100,0 % |
| Všemyslice | 563 | 99,1 % | 99,1 % |
| Žár | 220 | 99,1 % | 99,1 % |
| Bošilec | 103 | 99,0 % | 99,0 % |
| Hradce | 103 | 99,0 % | 99,0 % |
| Nákří | 103 | 99,0 % | 99,0 % |
| Pištín | 304 | 99,0 % | 99,0 % |
| Úsilné | 202 | 99,0 % | 99,0 % |
| Hosín | 397 | 99,0 % | 99,0 % |
| Štěpánovice | 386 | 99,0 % | 99,2 % |
| Kvítkovice | 92 | 98,9 % | 98,9 % |
| Čakov | 183 | 98,9 % | 98,9 % |
| Dražíč | 183 | 98,9 % | 98,9 % |
| Radošovice | 91 | 98,9 % | 98,9 % |
| Jankov | 174 | 98,9 % | 98,9 % |
| Svatý Jan nad Malší | 317 | 98,7 % | 98,7 % |
| Neplachov | 157 | 98,7 % | 98,7 % |
| Bečice | 73 | 98,6 % | 98,6 % |
| Heřmaň | 145 | 98,6 % | 98,6 % |
| Hranice | 141 | 98,6 % | 99,3 % |
| Habří | 70 | 98,6 % | 98,6 % |
| Horní Kněžeklady | 70 | 98,6 % | 98,6 % |
| Doubravice | 133 | 98,5 % | 98,5 % |
| Hvozdec | 64 | 98,4 % | 98,4 % |
| Hartmanice | 63 | 98,4 % | 98,4 % |
| Hlavatce | 59 | 98,3 % | 98,3 % |
| Lišov | 1 875 | 98,2 % | 98,3 % |
| Roudné | 631 | 98,1 % | 98,1 % |
| Vidov | 196 | 98,0 % | 98,0 % |
| Závraty | 49 | 98,0 % | 98,0 % |
| Chotýčany | 145 | 97,9 % | 97,9 % |
| Trhové Sviny | 2 009 | 97,9 % | 98,4 % |
| Dubičné | 180 | 97,8 % | 97,8 % |
| Modrá Hůrka | 45 | 97,8 % | 100,0 % |
| Vráto | 206 | 97,6 % | 97,6 % |
| Planá | 118 | 97,5 % | 98,3 % |
| Zvíkov | 108 | 97,2 % | 97,2 % |
| Hluboká nad Vltavou | 1 941 | 97,2 % | 97,4 % |
| Dynín | 172 | 97,1 % | 97,1 % |
| Nová Ves | 354 | 96,9 % | 97,2 % |
| Temelín | 395 | 96,7 % | 97,0 % |
| Dobšice | 52 | 96,2 % | 96,2 % |
| Čenkov u Bechyně | 25 | 96,0 % | 96,0 % |
| Vlkov | 42 | 95,2 % | 95,2 % |
| Strýčice | 20 | 95,0 % | 95,0 % |
| Jílovice | 640 | 91,6 % | 92,2 % |
| Nové Hrady | 865 | 91,6 % | 91,7 % |
| Horní Stropnice | 763 | 91,5 % | 92,7 % |
| Kamenná | 158 | 86,1 % | 88,0 % |
| Mokrý Lom | 56 | 85,7 % | 91,1 % |
| Komařice | 312 | 75,3 % | 90,1 % |
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Hrdějovice | 574 | 100,0 % | 100,0 % |
| Žimutice | 362 | 100,0 % | 100,0 % |
| Dívčice | 329 | 100,0 % | 99,7 % |
| Žabovřesky | 308 | 100,0 % | 100,0 % |
| Hlincová Hora | 277 | 100,0 % | 100,0 % |
| Hůry | 259 | 100,0 % | 100,0 % |
| Libníč | 220 | 100,0 % | 100,0 % |
| Petříkov | 210 | 100,0 % | 99,5 % |
| Čížkrajice | 146 | 100,0 % | 99,3 % |
| Čejkovice | 133 | 100,0 % | 100,0 % |
| Ostrolovský Újezd | 130 | 100,0 % | 100,0 % |
| Hosty | 113 | 100,0 % | 99,1 % |
| Mazelov | 107 | 100,0 % | 100,0 % |
| Modrá Hůrka | 45 | 100,0 % | 97,8 % |
| Dříteň | 660 | 99,8 % | 99,8 % |
| Staré Hodějovice | 508 | 99,8 % | 99,6 % |
| České Budějovice | 13 178 | 99,8 % | 99,8 % |
| Litvínovice | 968 | 99,8 % | 99,7 % |
| Olešnice | 481 | 99,8 % | 99,8 % |
| Zliv | 912 | 99,8 % | 99,8 % |
| Borek | 453 | 99,8 % | 99,8 % |
| Vrábče | 432 | 99,8 % | 99,8 % |
| Strážkovice | 428 | 99,8 % | 99,8 % |
| Dobrá Voda u Českých Budějovic | 850 | 99,8 % | 99,6 % |
| Doudleby | 401 | 99,8 % | 99,8 % |
Zobrazit všech 109
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Libín | 389 | 99,7 % | 99,7 % |
| Včelná | 758 | 99,7 % | 99,7 % |
| Mladošovice | 379 | 99,7 % | 99,7 % |
| Ločenice | 346 | 99,7 % | 99,7 % |
| Homole | 689 | 99,7 % | 99,6 % |
| Olešník | 316 | 99,7 % | 99,7 % |
| Lipí | 271 | 99,6 % | 99,6 % |
| Sedlec | 253 | 99,6 % | 99,6 % |
| Ševětín | 503 | 99,6 % | 99,6 % |
| Římov | 741 | 99,6 % | 99,6 % |
| Kamenný Újezd | 1 183 | 99,6 % | 99,5 % |
| Chrášťany | 467 | 99,6 % | 99,6 % |
| Dubné | 654 | 99,5 % | 99,5 % |
| Plav | 217 | 99,5 % | 99,5 % |
| Jivno | 394 | 99,5 % | 99,5 % |
| Záboří | 193 | 99,5 % | 99,5 % |
| Týn nad Vltavou | 2 311 | 99,5 % | 99,4 % |
| Srubec | 1 137 | 99,5 % | 99,5 % |
| Borovany | 1 690 | 99,5 % | 99,4 % |
| Adamov | 373 | 99,5 % | 99,5 % |
| Dasný | 181 | 99,4 % | 99,4 % |
| Dolní Bukovsko | 709 | 99,4 % | 99,4 % |
| Drahotěšice | 176 | 99,4 % | 99,4 % |
| Zahájí | 173 | 99,4 % | 99,4 % |
| Střížov | 168 | 99,4 % | 99,4 % |
| Ledenice | 1 005 | 99,4 % | 99,4 % |
| Nedabyle | 152 | 99,3 % | 99,3 % |
| Rudolfov | 888 | 99,3 % | 99,2 % |
| Vitín | 282 | 99,3 % | 99,3 % |
| Borovnice | 141 | 99,3 % | 99,3 % |
| Hranice | 141 | 99,3 % | 98,6 % |
| Slavče | 404 | 99,3 % | 99,3 % |
| Štěpánovice | 386 | 99,2 % | 99,0 % |
| Břehov | 124 | 99,2 % | 99,2 % |
| Mydlovary | 116 | 99,1 % | 99,1 % |
| Branišov | 115 | 99,1 % | 99,1 % |
| Boršov nad Vltavou | 917 | 99,1 % | 99,1 % |
| Všemyslice | 563 | 99,1 % | 99,1 % |
| Žár | 220 | 99,1 % | 99,1 % |
| Bošilec | 103 | 99,0 % | 99,0 % |
| Hradce | 103 | 99,0 % | 99,0 % |
| Nákří | 103 | 99,0 % | 99,0 % |
| Pištín | 304 | 99,0 % | 99,0 % |
| Úsilné | 202 | 99,0 % | 99,0 % |
| Hosín | 397 | 99,0 % | 99,0 % |
| Kvítkovice | 92 | 98,9 % | 98,9 % |
| Čakov | 183 | 98,9 % | 98,9 % |
| Dražíč | 183 | 98,9 % | 98,9 % |
| Radošovice | 91 | 98,9 % | 98,9 % |
| Jankov | 174 | 98,9 % | 98,9 % |
| Svatý Jan nad Malší | 317 | 98,7 % | 98,7 % |
| Neplachov | 157 | 98,7 % | 98,7 % |
| Bečice | 73 | 98,6 % | 98,6 % |
| Heřmaň | 145 | 98,6 % | 98,6 % |
| Habří | 70 | 98,6 % | 98,6 % |
| Horní Kněžeklady | 70 | 98,6 % | 98,6 % |
| Doubravice | 133 | 98,5 % | 98,5 % |
| Hvozdec | 64 | 98,4 % | 98,4 % |
| Hartmanice | 63 | 98,4 % | 98,4 % |
| Trhové Sviny | 2 009 | 98,4 % | 97,9 % |
| Lišov | 1 875 | 98,3 % | 98,2 % |
| Planá | 118 | 98,3 % | 97,5 % |
| Hlavatce | 59 | 98,3 % | 98,3 % |
| Roudné | 631 | 98,1 % | 98,1 % |
| Vidov | 196 | 98,0 % | 98,0 % |
| Závraty | 49 | 98,0 % | 98,0 % |
| Chotýčany | 145 | 97,9 % | 97,9 % |
| Dubičné | 180 | 97,8 % | 97,8 % |
| Vráto | 206 | 97,6 % | 97,6 % |
| Hluboká nad Vltavou | 1 941 | 97,4 % | 97,2 % |
| Zvíkov | 108 | 97,2 % | 97,2 % |
| Nová Ves | 354 | 97,2 % | 96,9 % |
| Dynín | 172 | 97,1 % | 97,1 % |
| Temelín | 395 | 97,0 % | 96,7 % |
| Dobšice | 52 | 96,2 % | 96,2 % |
| Čenkov u Bechyně | 25 | 96,0 % | 96,0 % |
| Vlkov | 42 | 95,2 % | 95,2 % |
| Strýčice | 20 | 95,0 % | 95,0 % |
| Horní Stropnice | 763 | 92,7 % | 91,5 % |
| Jílovice | 640 | 92,2 % | 91,6 % |
| Nové Hrady | 865 | 91,7 % | 91,6 % |
| Mokrý Lom | 56 | 91,1 % | 85,7 % |
| Komařice | 312 | 90,1 % | 75,3 % |
| Kamenná | 158 | 88,0 % | 86,1 % |
Pokrytí: ČTÚ, stav k 31. 12. 2025.
Počet adresních míst: RÚIAN (ČÚZK), stav k 31. 8. 2026.
Dostupnost na konkrétní adrese potvrdí jen operátor.
Konkrétní adresa: pokrytí ukáže ČTÚ VPortal, nabídky ČTÚ Srovnávač.