Okres · Královéhradecký kraj
Internet v okrese Hradec Králové: 81,0 % adres má 100+ Mbit (2025)
V okrese Hradec Králové je podle ČTÚ pokryto 35 715 z 44 066 adresních míst rychlostí 100+ Mbit/s.
81,0 %
adres má 100+ Mbit/s (35 715 z 44 066)
93,0 %
adres má 30+ Mbit/s (40 971 z 44 066)
4
obcí bez pokrytí 100+ Mbit/s
Podíl adres se 100+ Mbit/s v kraji:
- 85 % a víc
- 70–85 %
- pod 70 %
Nabídky operátorů působících v okrese Hradec Králové
Některé odkazy níže jsou provizní: když přes ně uzavřete smlouvu, dostaneme od operátora provizi. Pořadí nabídek to neovlivňuje. Podrobnosti na stránce Jak vyděláváme.
Řazení nabídek
Fiber Internet 250 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 250↑ 250 Mbit/s399 Kčza měsícInternet Cable+ 250 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 250↑ 200 Mbit/s399 Kčza měsícO2 Optický 250 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 250↑ 250 Mbit/s449 Kčza měsícGPON 1 Giga · Optika
Bez závazku · akční cena 300 Kč/měs · Akční cena pro nové zákazníky na 12 měsíců bez závazků
Ověřit dostupnost u PODA↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s490 Kčza měsícFiber Internet 500 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 500↑ 500 Mbit/s499 Kčza měsícInternet Cable+ 500 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 500↑ 200 Mbit/s499 Kčza měsícO2 Optický 500 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 500↑ 500 Mbit/s549 Kčza měsícSpeedLink Premium 1 Giga · Wi-Fi
Bez závazku · akční cena 300 Kč/měs · Pevný bezdrát; akční cena pro nové zákazníky na 12 měsíců bez závazků
Ověřit dostupnost u PODA↓ 1 000↑ 300 Mbit/s590 Kčza měsícO2 Optický 1000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 1000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícInternet Cable+ 1000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 1 000↑ 200 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 2000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s699 Kčza měsícInternet Cable+ 2000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 2 000↑ 400 Mbit/s699 Kčza měsícO2 Optický 2000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s899 Kčza měsíc
| Operátor a tarif | Technologie | Rychlost | Cena za měsíc | Dostupnost |
|---|---|---|---|---|
Fiber Internet 250 | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 250 | Kabel | ↓ 250↑ 200 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 250 Mb/s | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 449 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
GPON 1 Giga | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 490 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u PODA |
Bez závazku · akční cena 300 Kč/měs · Akční cena pro nové zákazníky na 12 měsíců bez závazků | ||||
Fiber Internet 500 | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 500 | Kabel | ↓ 500↑ 200 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 500 Mb/s | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 549 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
SpeedLink Premium 1 Giga | Wi-Fi | ↓ 1 000↑ 300 Mbit/s | 590 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u PODA |
Bez závazku · akční cena 300 Kč/měs · Pevný bezdrát; akční cena pro nové zákazníky na 12 měsíců bez závazků | ||||
O2 Optický 1000 Mb/s | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Fiber Internet 1000 | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 1000 | Kabel | ↓ 1 000↑ 200 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
Fiber Internet 2000 | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 2000 | Kabel | ↓ 2 000↑ 400 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 2000 Mb/s | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 899 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Délka pruhů odpovídá rychlosti, obě na škále nejrychlejšího tarifu.
Ceny jsou bez TV a mobilních balíčků; u operátora může být v balíčku levněji.
Poznámka u tarifu je citace z ceníku operátora.
Zdroj: ceníky operátorů, ověřeno 18. 9. 2026.
Pokrytí po obcích
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Smidary | 673 | 100,0 % | 100,0 % |
| Černožice | 306 | 100,0 % | 100,0 % |
| Ohnišťany | 148 | 100,0 % | 100,0 % |
| Těchlovice | 142 | 100,0 % | 100,0 % |
| Neděliště | 116 | 100,0 % | 100,0 % |
| Světí | 106 | 100,0 % | 100,0 % |
| Třebechovice pod Orebem | 2 105 | 100,0 % | 100,0 % |
| Smiřice | 756 | 99,7 % | 99,7 % |
| Holohlavy | 331 | 99,7 % | 99,7 % |
| Vysoká nad Labem | 573 | 99,7 % | 99,7 % |
| Hradec Králové | 16 308 | 99,5 % | 99,5 % |
| Předměřice nad Labem | 546 | 99,5 % | 99,6 % |
| Zachrašťany | 129 | 99,2 % | 99,2 % |
| Urbanice | 112 | 99,1 % | 99,1 % |
| Jeníkovice | 221 | 99,1 % | 99,5 % |
| Běleč nad Orlicí | 326 | 99,1 % | 99,1 % |
| Lejšovka | 107 | 99,1 % | 99,1 % |
| Babice | 89 | 98,9 % | 100,0 % |
| Hrádek | 79 | 98,7 % | 98,7 % |
| Radíkovice | 72 | 98,6 % | 98,6 % |
| Petrovice | 129 | 98,4 % | 98,4 % |
| Blešno | 170 | 98,2 % | 98,8 % |
| Humburky | 140 | 97,9 % | 97,9 % |
| Hvozdnice | 118 | 97,5 % | 97,5 % |
| Nový Bydžov | 2 404 | 96,9 % | 99,5 % |
Zobrazit všech 104
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Stěžery | 719 | 96,7 % | 97,5 % |
| Lodín | 170 | 95,3 % | 98,2 % |
| Skalice | 270 | 95,2 % | 98,1 % |
| Librantice | 265 | 93,6 % | 93,6 % |
| Libřice | 137 | 93,4 % | 93,4 % |
| Černilov | 868 | 93,2 % | 95,9 % |
| Šaplava | 64 | 92,2 % | 100,0 % |
| Starý Bydžov | 188 | 91,5 % | 94,7 % |
| Lhota pod Libčany | 336 | 89,9 % | 96,1 % |
| Kobylice | 107 | 89,7 % | 93,5 % |
| Myštěves | 123 | 89,4 % | 93,5 % |
| Libčany | 308 | 89,3 % | 95,5 % |
| Smržov | 244 | 87,7 % | 89,3 % |
| Králíky | 177 | 84,7 % | 88,7 % |
| Praskačka | 433 | 84,3 % | 92,1 % |
| Lužec nad Cidlinou | 254 | 84,3 % | 95,3 % |
| Stará Voda | 74 | 82,4 % | 91,9 % |
| Habřina | 136 | 80,9 % | 90,4 % |
| Převýšov | 143 | 80,4 % | 100,0 % |
| Hlušice | 330 | 79,1 % | 90,6 % |
| Syrovátka | 171 | 76,6 % | 99,4 % |
| Lochenice | 226 | 76,5 % | 92,0 % |
| Nepolisy | 430 | 76,0 % | 91,6 % |
| Prasek | 259 | 74,5 % | 93,4 % |
| Libníkovice | 95 | 73,7 % | 74,7 % |
| Mlékosrby | 117 | 71,8 % | 84,6 % |
| Pšánky | 41 | 70,7 % | 80,5 % |
| Nechanice | 1 040 | 68,6 % | 86,3 % |
| Nové Město | 162 | 68,5 % | 97,5 % |
| Lovčice | 288 | 68,1 % | 89,9 % |
| Dohalice | 163 | 61,3 % | 89,6 % |
| Dolní Přím | 314 | 60,8 % | 88,9 % |
| Klamoš | 200 | 58,5 % | 77,0 % |
| Všestary | 656 | 58,4 % | 72,0 % |
| Písek | 137 | 56,9 % | 98,5 % |
| Divec | 147 | 54,4 % | 61,9 % |
| Zdechovice | 70 | 54,3 % | 90,0 % |
| Výrava | 192 | 52,1 % | 70,8 % |
| Sadová | 139 | 50,4 % | 89,9 % |
| Měník | 286 | 49,7 % | 62,2 % |
| Kosice | 165 | 49,1 % | 83,6 % |
| Káranice | 87 | 48,3 % | 69,0 % |
| Skřivany | 322 | 47,2 % | 65,2 % |
| Vinary | 264 | 42,8 % | 68,2 % |
| Kratonohy | 233 | 42,1 % | 80,7 % |
| Kunčice | 181 | 38,7 % | 65,2 % |
| Obědovice | 135 | 36,3 % | 82,2 % |
| Sloupno | 232 | 33,2 % | 54,3 % |
| Jílovice | 131 | 32,8 % | 96,9 % |
| Chudeřice | 101 | 30,7 % | 85,1 % |
| Osičky | 72 | 30,6 % | 86,1 % |
| Roudnice | 243 | 29,6 % | 88,5 % |
| Mžany | 189 | 27,5 % | 69,3 % |
| Vysoký Újezd | 45 | 24,4 % | 77,8 % |
| Dobřenice | 230 | 23,9 % | 91,7 % |
| Chlumec nad Cidlinou | 1 910 | 20,6 % | 96,1 % |
| Stračov | 155 | 18,7 % | 61,3 % |
| Račice nad Trotinou | 87 | 17,2 % | 17,2 % |
| Ledce | 148 | 16,9 % | 98,6 % |
| Hořiněves | 278 | 15,8 % | 43,9 % |
| Vrchovnice | 25 | 12,0 % | 60,0 % |
| Kosičky | 130 | 11,5 % | 91,5 % |
| Boharyně | 257 | 10,1 % | 61,1 % |
| Sovětice | 94 | 7,4 % | 64,9 % |
| Osice | 221 | 6,3 % | 78,7 % |
| Třesovice | 128 | 6,3 % | 57,0 % |
| Čistěves | 71 | 5,6 % | 52,1 % |
| Mokrovousy | 125 | 4,8 % | 76,8 % |
| Hněvčeves | 69 | 2,9 % | 72,5 % |
| Benátky | 60 | 1,7 % | 43,3 % |
| Barchov | 123 | 1,6 % | 66,7 % |
| Střezetice | 140 | 1,4 % | 45,7 % |
| Sendražice | 158 | 1,3 % | 31,0 % |
| Máslojedy | 79 | 1,3 % | 29,1 % |
| Olešnice | 175 | 0,6 % | 98,9 % |
| Lišice | 131 | 0,0 % | 31,3 % |
| Radostov | 69 | 0,0 % | 36,2 % |
| Lužany | 63 | 0,0 % | 14,3 % |
| Puchlovice | 55 | 0,0 % | 34,5 % |
Obce s 0,0 % nemají podle ČTÚ 100+ Mbit dostupný; barva to jen zdůrazňuje.
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Smidary | 673 | 100,0 % | 100,0 % |
| Černožice | 306 | 100,0 % | 100,0 % |
| Ohnišťany | 148 | 100,0 % | 100,0 % |
| Převýšov | 143 | 100,0 % | 80,4 % |
| Těchlovice | 142 | 100,0 % | 100,0 % |
| Neděliště | 116 | 100,0 % | 100,0 % |
| Světí | 106 | 100,0 % | 100,0 % |
| Babice | 89 | 100,0 % | 98,9 % |
| Šaplava | 64 | 100,0 % | 92,2 % |
| Třebechovice pod Orebem | 2 105 | 100,0 % | 100,0 % |
| Smiřice | 756 | 99,7 % | 99,7 % |
| Holohlavy | 331 | 99,7 % | 99,7 % |
| Vysoká nad Labem | 573 | 99,7 % | 99,7 % |
| Předměřice nad Labem | 546 | 99,6 % | 99,5 % |
| Jeníkovice | 221 | 99,5 % | 99,1 % |
| Nový Bydžov | 2 404 | 99,5 % | 96,9 % |
| Hradec Králové | 16 308 | 99,5 % | 99,5 % |
| Syrovátka | 171 | 99,4 % | 76,6 % |
| Zachrašťany | 129 | 99,2 % | 99,2 % |
| Urbanice | 112 | 99,1 % | 99,1 % |
| Běleč nad Orlicí | 326 | 99,1 % | 99,1 % |
| Lejšovka | 107 | 99,1 % | 99,1 % |
| Olešnice | 175 | 98,9 % | 0,6 % |
| Blešno | 170 | 98,8 % | 98,2 % |
| Hrádek | 79 | 98,7 % | 98,7 % |
Zobrazit všech 104
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Ledce | 148 | 98,6 % | 16,9 % |
| Radíkovice | 72 | 98,6 % | 98,6 % |
| Písek | 137 | 98,5 % | 56,9 % |
| Petrovice | 129 | 98,4 % | 98,4 % |
| Lodín | 170 | 98,2 % | 95,3 % |
| Skalice | 270 | 98,1 % | 95,2 % |
| Humburky | 140 | 97,9 % | 97,9 % |
| Nové Město | 162 | 97,5 % | 68,5 % |
| Stěžery | 719 | 97,5 % | 96,7 % |
| Hvozdnice | 118 | 97,5 % | 97,5 % |
| Jílovice | 131 | 96,9 % | 32,8 % |
| Lhota pod Libčany | 336 | 96,1 % | 89,9 % |
| Chlumec nad Cidlinou | 1 910 | 96,1 % | 20,6 % |
| Černilov | 868 | 95,9 % | 93,2 % |
| Libčany | 308 | 95,5 % | 89,3 % |
| Lužec nad Cidlinou | 254 | 95,3 % | 84,3 % |
| Starý Bydžov | 188 | 94,7 % | 91,5 % |
| Librantice | 265 | 93,6 % | 93,6 % |
| Myštěves | 123 | 93,5 % | 89,4 % |
| Kobylice | 107 | 93,5 % | 89,7 % |
| Prasek | 259 | 93,4 % | 74,5 % |
| Libřice | 137 | 93,4 % | 93,4 % |
| Praskačka | 433 | 92,1 % | 84,3 % |
| Lochenice | 226 | 92,0 % | 76,5 % |
| Stará Voda | 74 | 91,9 % | 82,4 % |
| Dobřenice | 230 | 91,7 % | 23,9 % |
| Nepolisy | 430 | 91,6 % | 76,0 % |
| Kosičky | 130 | 91,5 % | 11,5 % |
| Hlušice | 330 | 90,6 % | 79,1 % |
| Habřina | 136 | 90,4 % | 80,9 % |
| Zdechovice | 70 | 90,0 % | 54,3 % |
| Lovčice | 288 | 89,9 % | 68,1 % |
| Sadová | 139 | 89,9 % | 50,4 % |
| Dohalice | 163 | 89,6 % | 61,3 % |
| Smržov | 244 | 89,3 % | 87,7 % |
| Dolní Přím | 314 | 88,9 % | 60,8 % |
| Králíky | 177 | 88,7 % | 84,7 % |
| Roudnice | 243 | 88,5 % | 29,6 % |
| Nechanice | 1 040 | 86,3 % | 68,6 % |
| Osičky | 72 | 86,1 % | 30,6 % |
| Chudeřice | 101 | 85,1 % | 30,7 % |
| Mlékosrby | 117 | 84,6 % | 71,8 % |
| Kosice | 165 | 83,6 % | 49,1 % |
| Obědovice | 135 | 82,2 % | 36,3 % |
| Kratonohy | 233 | 80,7 % | 42,1 % |
| Pšánky | 41 | 80,5 % | 70,7 % |
| Osice | 221 | 78,7 % | 6,3 % |
| Vysoký Újezd | 45 | 77,8 % | 24,4 % |
| Klamoš | 200 | 77,0 % | 58,5 % |
| Mokrovousy | 125 | 76,8 % | 4,8 % |
| Libníkovice | 95 | 74,7 % | 73,7 % |
| Hněvčeves | 69 | 72,5 % | 2,9 % |
| Všestary | 656 | 72,0 % | 58,4 % |
| Výrava | 192 | 70,8 % | 52,1 % |
| Mžany | 189 | 69,3 % | 27,5 % |
| Káranice | 87 | 69,0 % | 48,3 % |
| Vinary | 264 | 68,2 % | 42,8 % |
| Barchov | 123 | 66,7 % | 1,6 % |
| Skřivany | 322 | 65,2 % | 47,2 % |
| Kunčice | 181 | 65,2 % | 38,7 % |
| Sovětice | 94 | 64,9 % | 7,4 % |
| Měník | 286 | 62,2 % | 49,7 % |
| Divec | 147 | 61,9 % | 54,4 % |
| Stračov | 155 | 61,3 % | 18,7 % |
| Boharyně | 257 | 61,1 % | 10,1 % |
| Vrchovnice | 25 | 60,0 % | 12,0 % |
| Třesovice | 128 | 57,0 % | 6,3 % |
| Sloupno | 232 | 54,3 % | 33,2 % |
| Čistěves | 71 | 52,1 % | 5,6 % |
| Střezetice | 140 | 45,7 % | 1,4 % |
| Hořiněves | 278 | 43,9 % | 15,8 % |
| Benátky | 60 | 43,3 % | 1,7 % |
| Radostov | 69 | 36,2 % | 0,0 % |
| Puchlovice | 55 | 34,5 % | 0,0 % |
| Lišice | 131 | 31,3 % | 0,0 % |
| Sendražice | 158 | 31,0 % | 1,3 % |
| Máslojedy | 79 | 29,1 % | 1,3 % |
| Račice nad Trotinou | 87 | 17,2 % | 17,2 % |
| Lužany | 63 | 14,3 % | 0,0 % |
Pokrytí: ČTÚ, stav k 31. 12. 2025.
Počet adresních míst: RÚIAN (ČÚZK), stav k 31. 8. 2026.
Dostupnost na konkrétní adrese potvrdí jen operátor.
Konkrétní adresa: pokrytí ukáže ČTÚ VPortal, nabídky ČTÚ Srovnávač.