Okres · Olomoucký kraj
Internet v okrese Olomouc: 73,5 % adres má 100+ Mbit (2025)
V okrese Olomouc je podle ČTÚ pokryto 44 876 z 61 066 adresních míst rychlostí 100+ Mbit/s.
73,5 %
adres má 100+ Mbit/s (44 876 z 61 066)
93,6 %
adres má 30+ Mbit/s (57 178 z 61 066)
8
obcí bez pokrytí 100+ Mbit/s
Podíl adres se 100+ Mbit/s v kraji:
- 85 % a víc
- 70–85 %
- pod 70 %
Nabídky operátorů působících v okrese Olomouc
Řazení nabídek
Fiber Internet 250 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 250↑ 250 Mbit/s399 Kčza měsícInternet Cable+ 250 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 250↑ 200 Mbit/s399 Kčza měsícO2 Optický 250 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 250↑ 250 Mbit/s449 Kčza měsícFiber Internet 500 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 500↑ 500 Mbit/s499 Kčza měsícInternet Cable+ 500 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 500↑ 200 Mbit/s499 Kčza měsícO2 Optický 500 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 500↑ 500 Mbit/s549 Kčza měsícO2 Optický 1000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 1000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícInternet Cable+ 1000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 1 000↑ 200 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 2000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s699 Kčza měsícInternet Cable+ 2000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 2 000↑ 400 Mbit/s699 Kčza měsícO2 Optický 2000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s899 Kčza měsíc
| Operátor a tarif | Technologie | Rychlost | Cena za měsíc | Dostupnost |
|---|---|---|---|---|
Fiber Internet 250 | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 250 | Kabel | ↓ 250↑ 200 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 250 Mb/s | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 449 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Fiber Internet 500 | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 500 | Kabel | ↓ 500↑ 200 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 500 Mb/s | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 549 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
O2 Optický 1000 Mb/s | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Fiber Internet 1000 | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 1000 | Kabel | ↓ 1 000↑ 200 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
Fiber Internet 2000 | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 2000 | Kabel | ↓ 2 000↑ 400 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 2000 Mb/s | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 899 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Délka pruhů odpovídá rychlosti, obě na škále nejrychlejšího tarifu.
Ceny jsou bez TV a mobilních balíčků; u operátora může být v balíčku levněji.
Poznámka u tarifu je citace z ceníku operátora.
Zdroj: ceníky operátorů, ověřeno 18. 9. 2026.
Pokrytí po obcích
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Bukovany | 265 | 100,0 % | 100,0 % |
| Blatec | 232 | 100,0 % | 100,0 % |
| Mladějovice | 232 | 100,0 % | 100,0 % |
| Krčmaň | 187 | 100,0 % | 100,0 % |
| Měrotín | 108 | 100,0 % | 100,0 % |
| Dubčany | 93 | 100,0 % | 100,0 % |
| Suchonice | 77 | 100,0 % | 100,0 % |
| Hraničné Petrovice | 63 | 100,0 % | 100,0 % |
| Hněvotín | 604 | 99,8 % | 99,8 % |
| Věrovany | 553 | 99,8 % | 99,8 % |
| Bystročice | 316 | 99,7 % | 100,0 % |
| Jívová | 307 | 99,7 % | 99,7 % |
| Mladeč | 282 | 99,6 % | 99,6 % |
| Cholina | 264 | 99,6 % | 100,0 % |
| Střeň | 199 | 99,5 % | 99,5 % |
| Uničov | 3 369 | 99,3 % | 99,9 % |
| Náklo | 493 | 99,2 % | 99,6 % |
| Štěpánov | 1 032 | 99,1 % | 100,0 % |
| Horka nad Moravou | 792 | 99,0 % | 99,0 % |
| Litovel | 2 797 | 99,0 % | 99,7 % |
| Luběnice | 188 | 98,9 % | 98,9 % |
| Náměšť na Hané | 816 | 98,8 % | 99,1 % |
| Senička | 151 | 98,7 % | 98,7 % |
| Drahanovice | 828 | 98,7 % | 98,8 % |
| Těšetice | 448 | 98,7 % | 98,9 % |
Zobrazit všech 98
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Strukov | 71 | 98,6 % | 98,6 % |
| Senice na Hané | 635 | 98,6 % | 98,6 % |
| Slatinice | 605 | 98,5 % | 99,8 % |
| Ústín | 176 | 98,3 % | 98,3 % |
| Dub nad Moravou | 579 | 98,1 % | 100,0 % |
| Žerotín | 156 | 98,1 % | 99,4 % |
| Příkazy | 447 | 98,0 % | 98,0 % |
| Liboš | 235 | 97,9 % | 99,6 % |
| Štarnov | 326 | 97,9 % | 98,8 % |
| Pňovice | 315 | 97,8 % | 98,7 % |
| Bílsko | 71 | 97,2 % | 97,2 % |
| Újezd | 550 | 96,9 % | 99,5 % |
| Bílá Lhota | 523 | 96,6 % | 96,7 % |
| Mrsklesy | 226 | 96,5 % | 100,0 % |
| Haňovice | 167 | 96,4 % | 100,0 % |
| Nová Hradečná | 268 | 95,9 % | 96,3 % |
| Křelov-Břuchotín | 747 | 95,9 % | 95,9 % |
| Loučany | 263 | 95,8 % | 95,8 % |
| Skrbeň | 372 | 95,4 % | 96,0 % |
| Loučka | 106 | 95,3 % | 96,2 % |
| Hnojice | 231 | 95,2 % | 96,5 % |
| Lutín | 623 | 95,0 % | 99,2 % |
| Babice | 155 | 94,8 % | 94,8 % |
| Bohuňovice | 853 | 90,4 % | 91,7 % |
| Tršice | 747 | 89,7 % | 100,0 % |
| Šternberk | 3 669 | 88,2 % | 99,8 % |
| Přáslavice | 409 | 87,0 % | 100,0 % |
| Dlouhá Loučka | 745 | 87,0 % | 88,9 % |
| Bělkovice-Lašťany | 904 | 86,5 % | 88,2 % |
| Želechovice | 110 | 86,4 % | 99,1 % |
| Doloplazy | 449 | 86,2 % | 99,3 % |
| Dolany | 1 200 | 83,8 % | 89,5 % |
| Medlov | 528 | 82,6 % | 88,4 % |
| Komárov | 66 | 77,3 % | 77,3 % |
| Paseka | 476 | 76,5 % | 100,0 % |
| Troubelice | 624 | 75,2 % | 86,1 % |
| Kožušany-Tážaly | 309 | 74,8 % | 86,1 % |
| Lužice | 184 | 73,4 % | 73,9 % |
| Šumvald | 578 | 69,4 % | 78,7 % |
| Červenka | 478 | 67,8 % | 99,4 % |
| Grygov | 470 | 67,2 % | 86,0 % |
| Majetín | 428 | 64,7 % | 84,8 % |
| Olomouc | 14 777 | 59,6 % | 99,7 % |
| Tovéř | 273 | 56,0 % | 71,4 % |
| Samotišky | 505 | 56,0 % | 76,8 % |
| Bystrovany | 372 | 54,6 % | 64,5 % |
| Hlušovice | 357 | 52,1 % | 100,0 % |
| Daskabát | 240 | 50,0 % | 79,2 % |
| Svésedlice | 108 | 43,5 % | 100,0 % |
| Řídeč | 115 | 41,7 % | 56,5 % |
| Charváty | 336 | 41,7 % | 61,3 % |
| Slavětín | 82 | 41,5 % | 67,1 % |
| Huzová | 195 | 40,0 % | 51,8 % |
| Vilémov | 173 | 38,2 % | 66,5 % |
| Horní Loděnice | 103 | 35,0 % | 68,9 % |
| Velká Bystřice | 1 129 | 30,4 % | 79,1 % |
| Velký Újezd | 532 | 29,9 % | 99,6 % |
| Velký Týnec | 1 206 | 29,3 % | 99,8 % |
| Norberčany | 166 | 24,7 % | 32,5 % |
| Město Libavá | 148 | 23,0 % | 63,5 % |
| Bouzov | 777 | 21,1 % | 35,1 % |
| Domašov nad Bystřicí | 257 | 19,8 % | 45,1 % |
| Moravský Beroun | 683 | 16,3 % | 99,9 % |
| Hlubočky | 1 722 | 15,4 % | 99,9 % |
| Hlásnice | 96 | 2,1 % | 15,6 % |
| Luká | 380 | 0,0 % | 13,7 % |
| Domašov u Šternberka | 162 | 0,0 % | 11,1 % |
| Lipinka | 111 | 0,0 % | 1,8 % |
| Lipina | 101 | 0,0 % | 12,9 % |
| Olbramice | 81 | 0,0 % | 4,9 % |
| Mutkov | 60 | 0,0 % | 20,0 % |
| Kozlov | 49 | 0,0 % | 20,4 % |
| Libavá | 0 | – | – |
Obce s 0,0 % nemají podle ČTÚ 100+ Mbit dostupný; barva to jen zdůrazňuje.
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Štěpánov | 1 032 | 100,0 % | 99,1 % |
| Tršice | 747 | 100,0 % | 89,7 % |
| Dub nad Moravou | 579 | 100,0 % | 98,1 % |
| Paseka | 476 | 100,0 % | 76,5 % |
| Přáslavice | 409 | 100,0 % | 87,0 % |
| Hlušovice | 357 | 100,0 % | 52,1 % |
| Bystročice | 316 | 100,0 % | 99,7 % |
| Bukovany | 265 | 100,0 % | 100,0 % |
| Cholina | 264 | 100,0 % | 99,6 % |
| Blatec | 232 | 100,0 % | 100,0 % |
| Mladějovice | 232 | 100,0 % | 100,0 % |
| Mrsklesy | 226 | 100,0 % | 96,5 % |
| Krčmaň | 187 | 100,0 % | 100,0 % |
| Haňovice | 167 | 100,0 % | 96,4 % |
| Měrotín | 108 | 100,0 % | 100,0 % |
| Svésedlice | 108 | 100,0 % | 43,5 % |
| Dubčany | 93 | 100,0 % | 100,0 % |
| Suchonice | 77 | 100,0 % | 100,0 % |
| Hraničné Petrovice | 63 | 100,0 % | 100,0 % |
| Uničov | 3 369 | 99,9 % | 99,3 % |
| Hlubočky | 1 722 | 99,9 % | 15,4 % |
| Moravský Beroun | 683 | 99,9 % | 16,3 % |
| Slatinice | 605 | 99,8 % | 98,5 % |
| Hněvotín | 604 | 99,8 % | 99,8 % |
| Velký Týnec | 1 206 | 99,8 % | 29,3 % |
Zobrazit všech 98
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Věrovany | 553 | 99,8 % | 99,8 % |
| Šternberk | 3 669 | 99,8 % | 88,2 % |
| Litovel | 2 797 | 99,7 % | 99,0 % |
| Olomouc | 14 777 | 99,7 % | 59,6 % |
| Jívová | 307 | 99,7 % | 99,7 % |
| Mladeč | 282 | 99,6 % | 99,6 % |
| Velký Újezd | 532 | 99,6 % | 29,9 % |
| Náklo | 493 | 99,6 % | 99,2 % |
| Liboš | 235 | 99,6 % | 97,9 % |
| Střeň | 199 | 99,5 % | 99,5 % |
| Újezd | 550 | 99,5 % | 96,9 % |
| Červenka | 478 | 99,4 % | 67,8 % |
| Žerotín | 156 | 99,4 % | 98,1 % |
| Doloplazy | 449 | 99,3 % | 86,2 % |
| Lutín | 623 | 99,2 % | 95,0 % |
| Náměšť na Hané | 816 | 99,1 % | 98,8 % |
| Želechovice | 110 | 99,1 % | 86,4 % |
| Horka nad Moravou | 792 | 99,0 % | 99,0 % |
| Luběnice | 188 | 98,9 % | 98,9 % |
| Těšetice | 448 | 98,9 % | 98,7 % |
| Drahanovice | 828 | 98,8 % | 98,7 % |
| Štarnov | 326 | 98,8 % | 97,9 % |
| Pňovice | 315 | 98,7 % | 97,8 % |
| Senička | 151 | 98,7 % | 98,7 % |
| Strukov | 71 | 98,6 % | 98,6 % |
| Senice na Hané | 635 | 98,6 % | 98,6 % |
| Ústín | 176 | 98,3 % | 98,3 % |
| Příkazy | 447 | 98,0 % | 98,0 % |
| Bílsko | 71 | 97,2 % | 97,2 % |
| Bílá Lhota | 523 | 96,7 % | 96,6 % |
| Hnojice | 231 | 96,5 % | 95,2 % |
| Nová Hradečná | 268 | 96,3 % | 95,9 % |
| Loučka | 106 | 96,2 % | 95,3 % |
| Skrbeň | 372 | 96,0 % | 95,4 % |
| Křelov-Břuchotín | 747 | 95,9 % | 95,9 % |
| Loučany | 263 | 95,8 % | 95,8 % |
| Babice | 155 | 94,8 % | 94,8 % |
| Bohuňovice | 853 | 91,7 % | 90,4 % |
| Dolany | 1 200 | 89,5 % | 83,8 % |
| Dlouhá Loučka | 745 | 88,9 % | 87,0 % |
| Medlov | 528 | 88,4 % | 82,6 % |
| Bělkovice-Lašťany | 904 | 88,2 % | 86,5 % |
| Kožušany-Tážaly | 309 | 86,1 % | 74,8 % |
| Troubelice | 624 | 86,1 % | 75,2 % |
| Grygov | 470 | 86,0 % | 67,2 % |
| Majetín | 428 | 84,8 % | 64,7 % |
| Daskabát | 240 | 79,2 % | 50,0 % |
| Velká Bystřice | 1 129 | 79,1 % | 30,4 % |
| Šumvald | 578 | 78,7 % | 69,4 % |
| Komárov | 66 | 77,3 % | 77,3 % |
| Samotišky | 505 | 76,8 % | 56,0 % |
| Lužice | 184 | 73,9 % | 73,4 % |
| Tovéř | 273 | 71,4 % | 56,0 % |
| Horní Loděnice | 103 | 68,9 % | 35,0 % |
| Slavětín | 82 | 67,1 % | 41,5 % |
| Vilémov | 173 | 66,5 % | 38,2 % |
| Bystrovany | 372 | 64,5 % | 54,6 % |
| Město Libavá | 148 | 63,5 % | 23,0 % |
| Charváty | 336 | 61,3 % | 41,7 % |
| Řídeč | 115 | 56,5 % | 41,7 % |
| Huzová | 195 | 51,8 % | 40,0 % |
| Domašov nad Bystřicí | 257 | 45,1 % | 19,8 % |
| Bouzov | 777 | 35,1 % | 21,1 % |
| Norberčany | 166 | 32,5 % | 24,7 % |
| Kozlov | 49 | 20,4 % | 0,0 % |
| Mutkov | 60 | 20,0 % | 0,0 % |
| Hlásnice | 96 | 15,6 % | 2,1 % |
| Luká | 380 | 13,7 % | 0,0 % |
| Lipina | 101 | 12,9 % | 0,0 % |
| Domašov u Šternberka | 162 | 11,1 % | 0,0 % |
| Olbramice | 81 | 4,9 % | 0,0 % |
| Lipinka | 111 | 1,8 % | 0,0 % |
| Libavá | 0 | – | – |
Pokrytí: ČTÚ, stav k 31. 12. 2025.
Počet adresních míst: RÚIAN (ČÚZK), stav k 31. 8. 2026.
Dostupnost na konkrétní adrese potvrdí jen operátor.
Konkrétní adresa: pokrytí ukáže ČTÚ VPortal, nabídky ČTÚ Srovnávač.