Okres · Plzeňský kraj
Internet v okrese Plzeň-jih: 95,4 % adres má 100+ Mbit (2025)
V okrese Plzeň-jih je podle ČTÚ pokryto 27 634 z 28 973 adresních míst rychlostí 100+ Mbit/s.
95,4 %
adres má 100+ Mbit/s (27 634 z 28 973)
97,1 %
adres má 30+ Mbit/s (28 137 z 28 973)
4
obcí bez pokrytí 100+ Mbit/s
Podíl adres se 100+ Mbit/s v kraji:
- 85 % a víc
- 70–85 %
- pod 70 %
Nabídky operátorů působících v okrese Plzeň-jih
Řazení nabídek
Fiber Internet 250 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 250↑ 250 Mbit/s399 Kčza měsícInternet Cable+ 250 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 250↑ 200 Mbit/s399 Kčza měsícO2 Optický 250 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 250↑ 250 Mbit/s449 Kčza měsícFiber Internet 500 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 500↑ 500 Mbit/s499 Kčza měsícInternet Cable+ 500 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 500↑ 200 Mbit/s499 Kčza měsícO2 Optický 500 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 500↑ 500 Mbit/s549 Kčza měsícO2 Optický 1000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 1000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícInternet Cable+ 1000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 1 000↑ 200 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 2000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s699 Kčza měsícInternet Cable+ 2000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 2 000↑ 400 Mbit/s699 Kčza měsícO2 Optický 2000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s899 Kčza měsíc
| Operátor a tarif | Technologie | Rychlost | Cena za měsíc | Dostupnost |
|---|---|---|---|---|
Fiber Internet 250 | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 250 | Kabel | ↓ 250↑ 200 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 250 Mb/s | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 449 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Fiber Internet 500 | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 500 | Kabel | ↓ 500↑ 200 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 500 Mb/s | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 549 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
O2 Optický 1000 Mb/s | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Fiber Internet 1000 | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 1000 | Kabel | ↓ 1 000↑ 200 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
Fiber Internet 2000 | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 2000 | Kabel | ↓ 2 000↑ 400 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 2000 Mb/s | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 899 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Délka pruhů odpovídá rychlosti, obě na škále nejrychlejšího tarifu.
Ceny jsou bez TV a mobilních balíčků; u operátora může být v balíčku levněji.
Poznámka u tarifu je citace z ceníku operátora.
Zdroj: ceníky operátorů, ověřeno 18. 9. 2026.
Pokrytí po obcích
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Spálené Poříčí | 1 283 | 100,0 % | 100,0 % |
| Štěnovice | 867 | 100,0 % | 100,0 % |
| Dolní Lukavice | 547 | 100,0 % | 100,0 % |
| Ždírec | 407 | 100,0 % | 100,0 % |
| Vstiš | 298 | 100,0 % | 100,0 % |
| Mileč | 297 | 100,0 % | 100,0 % |
| Oselce | 281 | 100,0 % | 100,0 % |
| Srby | 225 | 100,0 % | 100,0 % |
| Horšice | 188 | 100,0 % | 100,0 % |
| Kbel | 173 | 100,0 % | 100,0 % |
| Vrčeň | 163 | 100,0 % | 100,0 % |
| Roupov | 146 | 100,0 % | 100,0 % |
| Hradiště | 141 | 100,0 % | 100,0 % |
| Ptenín | 133 | 100,0 % | 100,0 % |
| Honezovice | 131 | 100,0 % | 100,0 % |
| Seč | 128 | 100,0 % | 100,0 % |
| Oplot | 123 | 100,0 % | 100,0 % |
| Nekvasovy | 120 | 100,0 % | 100,0 % |
| Nezdice | 118 | 100,0 % | 100,0 % |
| Jarov | 115 | 100,0 % | 100,0 % |
| Měcholupy | 111 | 100,0 % | 100,0 % |
| Kotovice | 110 | 100,0 % | 100,0 % |
| Borovy | 106 | 100,0 % | 100,0 % |
| Lisov | 91 | 100,0 % | 100,0 % |
| Líšina | 89 | 100,0 % | 100,0 % |
Zobrazit všech 99
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Střelice | 81 | 100,0 % | 100,0 % |
| Sedliště | 80 | 100,0 % | 100,0 % |
| Otěšice | 78 | 100,0 % | 100,0 % |
| Kramolín | 77 | 100,0 % | 100,0 % |
| Všekary | 76 | 100,0 % | 100,0 % |
| Čmelíny | 74 | 100,0 % | 100,0 % |
| Únětice | 73 | 100,0 % | 100,0 % |
| Drahkov | 72 | 100,0 % | 100,0 % |
| Radkovice | 68 | 100,0 % | 100,0 % |
| Kozlovice | 63 | 100,0 % | 100,0 % |
| Polánka | 63 | 100,0 % | 100,0 % |
| Tojice | 62 | 100,0 % | 100,0 % |
| Chlumy | 60 | 100,0 % | 100,0 % |
| Černovice | 52 | 100,0 % | 100,0 % |
| Třebčice | 51 | 100,0 % | 100,0 % |
| Vlčí | 51 | 100,0 % | 100,0 % |
| Štichov | 48 | 100,0 % | 100,0 % |
| Životice | 47 | 100,0 % | 100,0 % |
| Čečovice | 42 | 100,0 % | 100,0 % |
| Mohelnice | 42 | 100,0 % | 100,0 % |
| Bolkov | 41 | 100,0 % | 100,0 % |
| Týniště | 34 | 100,0 % | 100,0 % |
| Přeštice | 1 947 | 99,9 % | 99,9 % |
| Blovice | 1 627 | 99,9 % | 99,9 % |
| Příchovice | 525 | 99,8 % | 99,8 % |
| Neurazy | 503 | 99,8 % | 99,8 % |
| Chotěšov | 996 | 99,8 % | 100,0 % |
| Útušice | 396 | 99,7 % | 99,7 % |
| Letiny | 338 | 99,7 % | 99,7 % |
| Zdemyslice | 328 | 99,7 % | 99,7 % |
| Nepomuk | 978 | 99,7 % | 99,7 % |
| Chlumčany | 600 | 99,7 % | 99,7 % |
| Čížkov | 570 | 99,6 % | 99,8 % |
| Předenice | 281 | 99,6 % | 99,6 % |
| Chocenice | 270 | 99,6 % | 99,6 % |
| Merklín | 526 | 99,6 % | 99,6 % |
| Horní Lukavice | 223 | 99,6 % | 99,6 % |
| Hradec | 418 | 99,5 % | 99,5 % |
| Čižice | 374 | 99,5 % | 99,7 % |
| Kasejovice | 705 | 99,4 % | 99,6 % |
| Lužany | 336 | 99,4 % | 99,4 % |
| Žinkovy | 473 | 99,4 % | 99,4 % |
| Mladý Smolivec | 436 | 99,3 % | 99,3 % |
| Klášter | 144 | 99,3 % | 99,3 % |
| Prádlo | 143 | 99,3 % | 99,3 % |
| Dolce | 138 | 99,3 % | 99,3 % |
| Buková | 131 | 99,2 % | 99,2 % |
| Horní Kamenice | 126 | 99,2 % | 99,2 % |
| Dobřany | 1 733 | 99,2 % | 99,2 % |
| Řenče | 431 | 99,1 % | 99,1 % |
| Holýšov | 1 063 | 99,1 % | 99,1 % |
| Soběkury | 308 | 99,0 % | 99,0 % |
| Střížovice | 170 | 98,8 % | 98,8 % |
| Kvíčovice | 162 | 98,8 % | 98,8 % |
| Neuměř | 81 | 98,8 % | 98,8 % |
| Bukovec | 80 | 98,8 % | 98,8 % |
| Ves Touškov | 136 | 98,5 % | 98,5 % |
| Vlčtejn | 61 | 98,4 % | 98,4 % |
| Nezdřev | 60 | 98,3 % | 98,3 % |
| Stod | 979 | 98,2 % | 99,6 % |
| Dnešice | 342 | 96,8 % | 97,1 % |
| Přestavlky | 121 | 95,9 % | 95,9 % |
| Borovno | 93 | 91,4 % | 91,4 % |
| Nové Mitrovice | 384 | 84,6 % | 90,1 % |
| Míšov | 91 | 68,1 % | 74,7 % |
| Zemětice | 204 | 46,1 % | 68,1 % |
| Milínov | 168 | 44,6 % | 56,5 % |
| Chlum | 100 | 42,0 % | 57,0 % |
| Žákava | 274 | 30,3 % | 66,8 % |
| Nová Ves | 170 | 0,6 % | 91,8 % |
| Nebílovy | 201 | 0,0 % | 17,9 % |
| Skašov | 133 | 0,0 % | 15,0 % |
| Netunice | 88 | 0,0 % | 35,2 % |
| Louňová | 82 | 0,0 % | 40,2 % |
Obce s 0,0 % nemají podle ČTÚ 100+ Mbit dostupný; barva to jen zdůrazňuje.
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Spálené Poříčí | 1 283 | 100,0 % | 100,0 % |
| Chotěšov | 996 | 100,0 % | 99,8 % |
| Štěnovice | 867 | 100,0 % | 100,0 % |
| Dolní Lukavice | 547 | 100,0 % | 100,0 % |
| Ždírec | 407 | 100,0 % | 100,0 % |
| Vstiš | 298 | 100,0 % | 100,0 % |
| Mileč | 297 | 100,0 % | 100,0 % |
| Oselce | 281 | 100,0 % | 100,0 % |
| Srby | 225 | 100,0 % | 100,0 % |
| Horšice | 188 | 100,0 % | 100,0 % |
| Kbel | 173 | 100,0 % | 100,0 % |
| Vrčeň | 163 | 100,0 % | 100,0 % |
| Roupov | 146 | 100,0 % | 100,0 % |
| Hradiště | 141 | 100,0 % | 100,0 % |
| Ptenín | 133 | 100,0 % | 100,0 % |
| Honezovice | 131 | 100,0 % | 100,0 % |
| Seč | 128 | 100,0 % | 100,0 % |
| Oplot | 123 | 100,0 % | 100,0 % |
| Nekvasovy | 120 | 100,0 % | 100,0 % |
| Nezdice | 118 | 100,0 % | 100,0 % |
| Jarov | 115 | 100,0 % | 100,0 % |
| Měcholupy | 111 | 100,0 % | 100,0 % |
| Kotovice | 110 | 100,0 % | 100,0 % |
| Borovy | 106 | 100,0 % | 100,0 % |
| Lisov | 91 | 100,0 % | 100,0 % |
Zobrazit všech 99
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Líšina | 89 | 100,0 % | 100,0 % |
| Střelice | 81 | 100,0 % | 100,0 % |
| Sedliště | 80 | 100,0 % | 100,0 % |
| Otěšice | 78 | 100,0 % | 100,0 % |
| Kramolín | 77 | 100,0 % | 100,0 % |
| Všekary | 76 | 100,0 % | 100,0 % |
| Čmelíny | 74 | 100,0 % | 100,0 % |
| Únětice | 73 | 100,0 % | 100,0 % |
| Drahkov | 72 | 100,0 % | 100,0 % |
| Radkovice | 68 | 100,0 % | 100,0 % |
| Kozlovice | 63 | 100,0 % | 100,0 % |
| Polánka | 63 | 100,0 % | 100,0 % |
| Tojice | 62 | 100,0 % | 100,0 % |
| Chlumy | 60 | 100,0 % | 100,0 % |
| Černovice | 52 | 100,0 % | 100,0 % |
| Třebčice | 51 | 100,0 % | 100,0 % |
| Vlčí | 51 | 100,0 % | 100,0 % |
| Štichov | 48 | 100,0 % | 100,0 % |
| Životice | 47 | 100,0 % | 100,0 % |
| Čečovice | 42 | 100,0 % | 100,0 % |
| Mohelnice | 42 | 100,0 % | 100,0 % |
| Bolkov | 41 | 100,0 % | 100,0 % |
| Týniště | 34 | 100,0 % | 100,0 % |
| Přeštice | 1 947 | 99,9 % | 99,9 % |
| Blovice | 1 627 | 99,9 % | 99,9 % |
| Čížkov | 570 | 99,8 % | 99,6 % |
| Příchovice | 525 | 99,8 % | 99,8 % |
| Neurazy | 503 | 99,8 % | 99,8 % |
| Útušice | 396 | 99,7 % | 99,7 % |
| Čižice | 374 | 99,7 % | 99,5 % |
| Letiny | 338 | 99,7 % | 99,7 % |
| Zdemyslice | 328 | 99,7 % | 99,7 % |
| Nepomuk | 978 | 99,7 % | 99,7 % |
| Chlumčany | 600 | 99,7 % | 99,7 % |
| Předenice | 281 | 99,6 % | 99,6 % |
| Chocenice | 270 | 99,6 % | 99,6 % |
| Merklín | 526 | 99,6 % | 99,6 % |
| Stod | 979 | 99,6 % | 98,2 % |
| Kasejovice | 705 | 99,6 % | 99,4 % |
| Horní Lukavice | 223 | 99,6 % | 99,6 % |
| Hradec | 418 | 99,5 % | 99,5 % |
| Lužany | 336 | 99,4 % | 99,4 % |
| Žinkovy | 473 | 99,4 % | 99,4 % |
| Mladý Smolivec | 436 | 99,3 % | 99,3 % |
| Klášter | 144 | 99,3 % | 99,3 % |
| Prádlo | 143 | 99,3 % | 99,3 % |
| Dolce | 138 | 99,3 % | 99,3 % |
| Dobřany | 1 733 | 99,2 % | 99,2 % |
| Buková | 131 | 99,2 % | 99,2 % |
| Horní Kamenice | 126 | 99,2 % | 99,2 % |
| Řenče | 431 | 99,1 % | 99,1 % |
| Holýšov | 1 063 | 99,1 % | 99,1 % |
| Soběkury | 308 | 99,0 % | 99,0 % |
| Střížovice | 170 | 98,8 % | 98,8 % |
| Kvíčovice | 162 | 98,8 % | 98,8 % |
| Neuměř | 81 | 98,8 % | 98,8 % |
| Bukovec | 80 | 98,8 % | 98,8 % |
| Ves Touškov | 136 | 98,5 % | 98,5 % |
| Vlčtejn | 61 | 98,4 % | 98,4 % |
| Nezdřev | 60 | 98,3 % | 98,3 % |
| Dnešice | 342 | 97,1 % | 96,8 % |
| Přestavlky | 121 | 95,9 % | 95,9 % |
| Nová Ves | 170 | 91,8 % | 0,6 % |
| Borovno | 93 | 91,4 % | 91,4 % |
| Nové Mitrovice | 384 | 90,1 % | 84,6 % |
| Míšov | 91 | 74,7 % | 68,1 % |
| Zemětice | 204 | 68,1 % | 46,1 % |
| Žákava | 274 | 66,8 % | 30,3 % |
| Chlum | 100 | 57,0 % | 42,0 % |
| Milínov | 168 | 56,5 % | 44,6 % |
| Louňová | 82 | 40,2 % | 0,0 % |
| Netunice | 88 | 35,2 % | 0,0 % |
| Nebílovy | 201 | 17,9 % | 0,0 % |
| Skašov | 133 | 15,0 % | 0,0 % |
Pokrytí: ČTÚ, stav k 31. 12. 2025.
Počet adresních míst: RÚIAN (ČÚZK), stav k 31. 8. 2026.
Dostupnost na konkrétní adrese potvrdí jen operátor.
Konkrétní adresa: pokrytí ukáže ČTÚ VPortal, nabídky ČTÚ Srovnávač.