Okres · Olomoucký kraj
Internet v okrese Přerov: 65,0 % adres má 100+ Mbit (2025)
V okrese Přerov je podle ČTÚ pokryto 23 920 z 36 779 adresních míst rychlostí 100+ Mbit/s.
65,0 %
adres má 100+ Mbit/s (23 920 z 36 779)
88,7 %
adres má 30+ Mbit/s (32 612 z 36 779)
6
obcí bez pokrytí 100+ Mbit/s
Podíl adres se 100+ Mbit/s v kraji:
- 85 % a víc
- 70–85 %
- pod 70 %
Nabídky operátorů působících v okrese Přerov
Řazení nabídek
Fiber Internet 250 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 250↑ 250 Mbit/s399 Kčza měsícInternet Cable+ 250 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 250↑ 200 Mbit/s399 Kčza měsícO2 Optický 250 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 250↑ 250 Mbit/s449 Kčza měsícFiber Internet 500 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 500↑ 500 Mbit/s499 Kčza měsícInternet Cable+ 500 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 500↑ 200 Mbit/s499 Kčza měsícO2 Optický 500 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 500↑ 500 Mbit/s549 Kčza měsícO2 Optický 1000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 1000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícInternet Cable+ 1000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 1 000↑ 200 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 2000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s699 Kčza měsícInternet Cable+ 2000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 2 000↑ 400 Mbit/s699 Kčza měsícO2 Optický 2000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s899 Kčza měsíc
| Operátor a tarif | Technologie | Rychlost | Cena za měsíc | Dostupnost |
|---|---|---|---|---|
Fiber Internet 250 | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 250 | Kabel | ↓ 250↑ 200 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 250 Mb/s | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 449 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Fiber Internet 500 | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 500 | Kabel | ↓ 500↑ 200 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 500 Mb/s | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 549 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
O2 Optický 1000 Mb/s | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Fiber Internet 1000 | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 1000 | Kabel | ↓ 1 000↑ 200 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
Fiber Internet 2000 | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 2000 | Kabel | ↓ 2 000↑ 400 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 2000 Mb/s | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 899 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Délka pruhů odpovídá rychlosti, obě na škále nejrychlejšího tarifu.
Ceny jsou bez TV a mobilních balíčků; u operátora může být v balíčku levněji.
Poznámka u tarifu je citace z ceníku operátora.
Zdroj: ceníky operátorů, ověřeno 18. 9. 2026.
Pokrytí po obcích
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Líšná | 129 | 100,0 % | 100,0 % |
| Zábeštní Lhota | 112 | 100,0 % | 100,0 % |
| Špičky | 108 | 100,0 % | 100,0 % |
| Rouské | 93 | 100,0 % | 100,0 % |
| Dolní Těšice | 38 | 100,0 % | 100,0 % |
| Buk | 166 | 99,4 % | 99,4 % |
| Opatovice | 289 | 99,3 % | 99,7 % |
| Potštát | 520 | 99,2 % | 99,2 % |
| Zámrsky | 115 | 99,1 % | 99,1 % |
| Horní Nětčice | 107 | 99,1 % | 99,1 % |
| Měrovice nad Hanou | 264 | 98,9 % | 98,9 % |
| Bezuchov | 79 | 98,7 % | 98,7 % |
| Malhotice | 135 | 98,5 % | 98,5 % |
| Nahošovice | 67 | 98,5 % | 98,5 % |
| Dolní Nětčice | 129 | 98,4 % | 98,4 % |
| Domaželice | 182 | 98,4 % | 98,4 % |
| Hustopeče nad Bečvou | 589 | 98,3 % | 98,3 % |
| Hranice | 3 545 | 98,1 % | 98,9 % |
| Horní Újezd | 151 | 98,0 % | 98,0 % |
| Turovice | 98 | 98,0 % | 98,0 % |
| Olšovec | 189 | 97,9 % | 98,4 % |
| Žákovice | 90 | 97,8 % | 97,8 % |
| Milenov | 175 | 97,7 % | 98,3 % |
| Lipová | 130 | 97,7 % | 97,7 % |
| Černotín | 278 | 97,5 % | 97,8 % |
Zobrazit všech 105
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Všechovice | 313 | 97,4 % | 97,4 % |
| Oprostovice | 38 | 97,4 % | 97,4 % |
| Skalička | 197 | 97,0 % | 99,0 % |
| Klokočí | 95 | 96,8 % | 96,8 % |
| Jindřichov | 155 | 96,8 % | 96,8 % |
| Hrabůvka | 162 | 96,3 % | 96,3 % |
| Milotice nad Bečvou | 183 | 96,2 % | 96,7 % |
| Ústí | 183 | 96,2 % | 97,3 % |
| Radíkov | 101 | 96,0 % | 96,0 % |
| Radotín | 71 | 95,8 % | 95,8 % |
| Křtomil | 156 | 95,5 % | 97,4 % |
| Soběchleby | 230 | 95,2 % | 95,2 % |
| Horní Těšice | 61 | 95,1 % | 95,1 % |
| Luboměř pod Strážnou | 38 | 94,7 % | 94,7 % |
| Polom | 111 | 94,6 % | 94,6 % |
| Lazníky | 273 | 93,8 % | 100,0 % |
| Stará Ves | 268 | 93,7 % | 99,3 % |
| Přestavlky | 122 | 93,4 % | 93,4 % |
| Dřevohostice | 555 | 93,3 % | 93,7 % |
| Císařov | 116 | 93,1 % | 93,1 % |
| Lobodice | 292 | 91,4 % | 92,5 % |
| Býškovice | 138 | 91,3 % | 91,3 % |
| Teplice nad Bečvou | 149 | 89,3 % | 89,3 % |
| Čechy | 163 | 89,0 % | 89,0 % |
| Radslavice | 365 | 87,4 % | 90,7 % |
| Partutovice | 177 | 84,2 % | 85,9 % |
| Lipník nad Bečvou | 2 654 | 83,9 % | 89,6 % |
| Uhřičice | 228 | 80,3 % | 88,6 % |
| Radkovy | 55 | 80,0 % | 96,4 % |
| Sobíšky | 73 | 76,7 % | 87,7 % |
| Oplocany | 154 | 76,0 % | 79,9 % |
| Bohuslávky | 133 | 74,4 % | 80,5 % |
| Polkovice | 213 | 73,7 % | 93,0 % |
| Provodovice | 67 | 71,6 % | 79,1 % |
| Bochoř | 426 | 71,6 % | 83,3 % |
| Hlinsko | 98 | 65,3 % | 66,3 % |
| Věžky | 93 | 61,3 % | 74,2 % |
| Prosenice | 325 | 59,7 % | 80,0 % |
| Tovačov | 948 | 59,0 % | 99,9 % |
| Rakov | 146 | 56,8 % | 72,6 % |
| Radkova Lhota | 39 | 56,4 % | 97,4 % |
| Lazníčky | 104 | 55,8 % | 98,1 % |
| Želatovice | 229 | 55,5 % | 82,5 % |
| Přerov | 7 100 | 51,7 % | 99,8 % |
| Brodek u Přerova | 681 | 51,2 % | 83,8 % |
| Sušice | 133 | 51,1 % | 52,6 % |
| Citov | 227 | 51,1 % | 76,7 % |
| Rokytnice | 579 | 50,9 % | 99,7 % |
| Kojetín | 1 657 | 49,4 % | 94,3 % |
| Nelešovice | 83 | 47,0 % | 79,5 % |
| Paršovice | 142 | 45,8 % | 78,9 % |
| Týn nad Bečvou | 401 | 45,1 % | 77,1 % |
| Říkovice | 165 | 44,8 % | 77,6 % |
| Dobrčice | 101 | 43,6 % | 67,3 % |
| Střítež nad Ludinou | 326 | 43,3 % | 69,9 % |
| Dolní Újezd | 499 | 41,9 % | 76,2 % |
| Lhota | 135 | 40,0 % | 74,8 % |
| Šišma | 118 | 39,8 % | 59,3 % |
| Vlkoš | 300 | 38,0 % | 52,3 % |
| Osek nad Bečvou | 554 | 37,2 % | 70,2 % |
| Pavlovice u Přerova | 310 | 36,8 % | 67,7 % |
| Křenovice | 205 | 36,1 % | 98,5 % |
| Horní Moštěnice | 683 | 31,9 % | 79,4 % |
| Kokory | 512 | 29,3 % | 74,2 % |
| Stříbrnice | 96 | 26,0 % | 100,0 % |
| Beňov | 273 | 24,9 % | 41,4 % |
| Troubky | 728 | 22,5 % | 64,4 % |
| Podolí | 79 | 19,0 % | 35,4 % |
| Bělotín | 544 | 15,6 % | 43,9 % |
| Veselíčko | 449 | 10,9 % | 59,7 % |
| Čelechovice | 53 | 1,9 % | 73,6 % |
| Jezernice | 295 | 1,7 % | 23,4 % |
| Tučín | 184 | 1,1 % | 46,7 % |
| Hradčany | 130 | 0,8 % | 69,2 % |
| Výkleky | 151 | 0,0 % | 100,0 % |
| Radvanice | 128 | 0,0 % | 33,6 % |
| Lhotka | 103 | 0,0 % | 19,4 % |
| Kladníky | 74 | 0,0 % | 29,7 % |
| Grymov | 68 | 0,0 % | 47,1 % |
| Oldřichov | 38 | 0,0 % | 7,9 % |
Obce s 0,0 % nemají podle ČTÚ 100+ Mbit dostupný; barva to jen zdůrazňuje.
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Lazníky | 273 | 100,0 % | 93,8 % |
| Výkleky | 151 | 100,0 % | 0,0 % |
| Líšná | 129 | 100,0 % | 100,0 % |
| Zábeštní Lhota | 112 | 100,0 % | 100,0 % |
| Špičky | 108 | 100,0 % | 100,0 % |
| Stříbrnice | 96 | 100,0 % | 26,0 % |
| Rouské | 93 | 100,0 % | 100,0 % |
| Dolní Těšice | 38 | 100,0 % | 100,0 % |
| Tovačov | 948 | 99,9 % | 59,0 % |
| Přerov | 7 100 | 99,8 % | 51,7 % |
| Rokytnice | 579 | 99,7 % | 50,9 % |
| Opatovice | 289 | 99,7 % | 99,3 % |
| Buk | 166 | 99,4 % | 99,4 % |
| Stará Ves | 268 | 99,3 % | 93,7 % |
| Potštát | 520 | 99,2 % | 99,2 % |
| Zámrsky | 115 | 99,1 % | 99,1 % |
| Horní Nětčice | 107 | 99,1 % | 99,1 % |
| Skalička | 197 | 99,0 % | 97,0 % |
| Hranice | 3 545 | 98,9 % | 98,1 % |
| Měrovice nad Hanou | 264 | 98,9 % | 98,9 % |
| Bezuchov | 79 | 98,7 % | 98,7 % |
| Křenovice | 205 | 98,5 % | 36,1 % |
| Malhotice | 135 | 98,5 % | 98,5 % |
| Nahošovice | 67 | 98,5 % | 98,5 % |
| Dolní Nětčice | 129 | 98,4 % | 98,4 % |
Zobrazit všech 105
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Olšovec | 189 | 98,4 % | 97,9 % |
| Domaželice | 182 | 98,4 % | 98,4 % |
| Hustopeče nad Bečvou | 589 | 98,3 % | 98,3 % |
| Milenov | 175 | 98,3 % | 97,7 % |
| Lazníčky | 104 | 98,1 % | 55,8 % |
| Horní Újezd | 151 | 98,0 % | 98,0 % |
| Turovice | 98 | 98,0 % | 98,0 % |
| Černotín | 278 | 97,8 % | 97,5 % |
| Žákovice | 90 | 97,8 % | 97,8 % |
| Lipová | 130 | 97,7 % | 97,7 % |
| Všechovice | 313 | 97,4 % | 97,4 % |
| Křtomil | 156 | 97,4 % | 95,5 % |
| Radkova Lhota | 39 | 97,4 % | 56,4 % |
| Oprostovice | 38 | 97,4 % | 97,4 % |
| Ústí | 183 | 97,3 % | 96,2 % |
| Klokočí | 95 | 96,8 % | 96,8 % |
| Jindřichov | 155 | 96,8 % | 96,8 % |
| Milotice nad Bečvou | 183 | 96,7 % | 96,2 % |
| Radkovy | 55 | 96,4 % | 80,0 % |
| Hrabůvka | 162 | 96,3 % | 96,3 % |
| Radíkov | 101 | 96,0 % | 96,0 % |
| Radotín | 71 | 95,8 % | 95,8 % |
| Soběchleby | 230 | 95,2 % | 95,2 % |
| Horní Těšice | 61 | 95,1 % | 95,1 % |
| Luboměř pod Strážnou | 38 | 94,7 % | 94,7 % |
| Polom | 111 | 94,6 % | 94,6 % |
| Kojetín | 1 657 | 94,3 % | 49,4 % |
| Dřevohostice | 555 | 93,7 % | 93,3 % |
| Přestavlky | 122 | 93,4 % | 93,4 % |
| Císařov | 116 | 93,1 % | 93,1 % |
| Polkovice | 213 | 93,0 % | 73,7 % |
| Lobodice | 292 | 92,5 % | 91,4 % |
| Býškovice | 138 | 91,3 % | 91,3 % |
| Radslavice | 365 | 90,7 % | 87,4 % |
| Lipník nad Bečvou | 2 654 | 89,6 % | 83,9 % |
| Teplice nad Bečvou | 149 | 89,3 % | 89,3 % |
| Čechy | 163 | 89,0 % | 89,0 % |
| Uhřičice | 228 | 88,6 % | 80,3 % |
| Sobíšky | 73 | 87,7 % | 76,7 % |
| Partutovice | 177 | 85,9 % | 84,2 % |
| Brodek u Přerova | 681 | 83,8 % | 51,2 % |
| Bochoř | 426 | 83,3 % | 71,6 % |
| Želatovice | 229 | 82,5 % | 55,5 % |
| Bohuslávky | 133 | 80,5 % | 74,4 % |
| Prosenice | 325 | 80,0 % | 59,7 % |
| Oplocany | 154 | 79,9 % | 76,0 % |
| Nelešovice | 83 | 79,5 % | 47,0 % |
| Horní Moštěnice | 683 | 79,4 % | 31,9 % |
| Provodovice | 67 | 79,1 % | 71,6 % |
| Paršovice | 142 | 78,9 % | 45,8 % |
| Říkovice | 165 | 77,6 % | 44,8 % |
| Týn nad Bečvou | 401 | 77,1 % | 45,1 % |
| Citov | 227 | 76,7 % | 51,1 % |
| Dolní Újezd | 499 | 76,2 % | 41,9 % |
| Lhota | 135 | 74,8 % | 40,0 % |
| Kokory | 512 | 74,2 % | 29,3 % |
| Věžky | 93 | 74,2 % | 61,3 % |
| Čelechovice | 53 | 73,6 % | 1,9 % |
| Rakov | 146 | 72,6 % | 56,8 % |
| Osek nad Bečvou | 554 | 70,2 % | 37,2 % |
| Střítež nad Ludinou | 326 | 69,9 % | 43,3 % |
| Hradčany | 130 | 69,2 % | 0,8 % |
| Pavlovice u Přerova | 310 | 67,7 % | 36,8 % |
| Dobrčice | 101 | 67,3 % | 43,6 % |
| Hlinsko | 98 | 66,3 % | 65,3 % |
| Troubky | 728 | 64,4 % | 22,5 % |
| Veselíčko | 449 | 59,7 % | 10,9 % |
| Šišma | 118 | 59,3 % | 39,8 % |
| Sušice | 133 | 52,6 % | 51,1 % |
| Vlkoš | 300 | 52,3 % | 38,0 % |
| Grymov | 68 | 47,1 % | 0,0 % |
| Tučín | 184 | 46,7 % | 1,1 % |
| Bělotín | 544 | 43,9 % | 15,6 % |
| Beňov | 273 | 41,4 % | 24,9 % |
| Podolí | 79 | 35,4 % | 19,0 % |
| Radvanice | 128 | 33,6 % | 0,0 % |
| Kladníky | 74 | 29,7 % | 0,0 % |
| Jezernice | 295 | 23,4 % | 1,7 % |
| Lhotka | 103 | 19,4 % | 0,0 % |
| Oldřichov | 38 | 7,9 % | 0,0 % |
Pokrytí: ČTÚ, stav k 31. 12. 2025.
Počet adresních míst: RÚIAN (ČÚZK), stav k 31. 8. 2026.
Dostupnost na konkrétní adrese potvrdí jen operátor.
Konkrétní adresa: pokrytí ukáže ČTÚ VPortal, nabídky ČTÚ Srovnávač.