Okres · Olomoucký kraj
Internet v okrese Prostějov: 81,6 % adres má 100+ Mbit (2025)
V okrese Prostějov je podle ČTÚ pokryto 30 612 z 37 520 adresních míst rychlostí 100+ Mbit/s.
81,6 %
adres má 100+ Mbit/s (30 612 z 37 520)
90,0 %
adres má 30+ Mbit/s (33 773 z 37 520)
4
obcí bez pokrytí 100+ Mbit/s
Podíl adres se 100+ Mbit/s v kraji:
- 85 % a víc
- 70–85 %
- pod 70 %
Nabídky operátorů působících v okrese Prostějov
Řazení nabídek
Fiber Internet 250 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 250↑ 250 Mbit/s399 Kčza měsícInternet Cable+ 250 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 250↑ 200 Mbit/s399 Kčza měsícO2 Optický 250 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 250↑ 250 Mbit/s449 Kčza měsícFiber Internet 500 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 500↑ 500 Mbit/s499 Kčza měsícInternet Cable+ 500 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 500↑ 200 Mbit/s499 Kčza měsícO2 Optický 500 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 500↑ 500 Mbit/s549 Kčza měsícO2 Optický 1000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 1000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s599 Kčza měsícInternet Cable+ 1000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 1 000↑ 200 Mbit/s599 Kčza měsícFiber Internet 2000 · Optika
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy
Ověřit dostupnost u T-Mobile↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s699 Kčza měsícInternet Cable+ 2000 · Kabel
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma
Ověřit dostupnost u Vodafone↓ 2 000↑ 400 Mbit/s699 Kčza měsícO2 Optický 2000 Mb/s · Optika
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku
Ověřit dostupnost u O2↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s899 Kčza měsíc
| Operátor a tarif | Technologie | Rychlost | Cena za měsíc | Dostupnost |
|---|---|---|---|---|
Fiber Internet 250 | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 250 | Kabel | ↓ 250↑ 200 Mbit/s | 399 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 250 Mb/s | Optika | ↓ 250↑ 250 Mbit/s | 449 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Fiber Internet 500 | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 500 | Kabel | ↓ 500↑ 200 Mbit/s | 499 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 500 Mb/s | Optika | ↓ 500↑ 500 Mbit/s | 549 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
O2 Optický 1000 Mb/s | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Fiber Internet 1000 | Optika | ↓ 1 000↑ 1 000 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 1000 | Kabel | ↓ 1 000↑ 200 Mbit/s | 599 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
Fiber Internet 2000 | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u T-Mobile |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; ceny se v e-shopu zobrazí až po zadání adresy | ||||
Internet Cable+ 2000 | Kabel | ↓ 2 000↑ 400 Mbit/s | 699 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u Vodafone |
Bez závazku · akční cena 299 Kč/měs · Akční cena prvních 12 měsíců; instalace zdarma | ||||
O2 Optický 2000 Mb/s | Optika | ↓ 2 000↑ 1 000 Mbit/s | 899 Kčza měsíc | Ověřit dostupnost u O2 |
Bez závazku · akční cena 399 Kč/měs · Akční cena prvních 6 měsíců; všechny tarify bez závazku | ||||
Délka pruhů odpovídá rychlosti, obě na škále nejrychlejšího tarifu.
Ceny jsou bez TV a mobilních balíčků; u operátora může být v balíčku levněji.
Poznámka u tarifu je citace z ceníku operátora.
Zdroj: ceníky operátorů, ověřeno 18. 9. 2026.
Pokrytí po obcích
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Vrbátky | 673 | 100,0 % | 100,0 % |
| Smržice | 612 | 100,0 % | 100,0 % |
| Čelechovice na Hané | 484 | 100,0 % | 100,0 % |
| Klenovice na Hané | 311 | 100,0 % | 100,0 % |
| Pivín | 271 | 100,0 % | 100,0 % |
| Slatinky | 248 | 100,0 % | 100,0 % |
| Želeč | 248 | 100,0 % | 100,0 % |
| Výšovice | 232 | 100,0 % | 100,0 % |
| Tištín | 228 | 100,0 % | 100,0 % |
| Vřesovice | 227 | 100,0 % | 100,0 % |
| Dětkovice | 221 | 100,0 % | 100,0 % |
| Čelčice | 196 | 100,0 % | 100,0 % |
| Dřevnovice | 168 | 100,0 % | 100,0 % |
| Skalka | 126 | 100,0 % | 100,0 % |
| Dobrochov | 124 | 100,0 % | 100,0 % |
| Biskupice | 118 | 100,0 % | 100,0 % |
| Prostějov | 7 760 | 99,9 % | 99,9 % |
| Kralice na Hané | 583 | 99,8 % | 99,8 % |
| Brodek u Prostějova | 512 | 99,8 % | 99,8 % |
| Hrubčice | 330 | 99,7 % | 99,7 % |
| Držovice | 646 | 99,5 % | 99,5 % |
| Mostkovice | 1 101 | 99,5 % | 99,5 % |
| Určice | 498 | 99,4 % | 100,0 % |
| Olšany u Prostějova | 645 | 98,9 % | 98,9 % |
| Nezamyslice | 511 | 98,8 % | 100,0 % |
Zobrazit všech 97
| Obec | Adresních místAdres | 100+ Mbit/s | 30+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Čechy pod Kosířem | 408 | 98,8 % | 100,0 % |
| Pěnčín | 289 | 98,6 % | 98,6 % |
| Vícov | 242 | 98,3 % | 99,6 % |
| Ondratice | 179 | 98,3 % | 98,3 % |
| Lešany | 173 | 98,3 % | 100,0 % |
| Bedihošť | 389 | 98,2 % | 98,2 % |
| Stařechovice | 242 | 97,9 % | 97,9 % |
| Krumsín | 254 | 97,6 % | 97,6 % |
| Vincencov | 78 | 97,4 % | 97,4 % |
| Vranovice-Kelčice | 252 | 95,6 % | 100,0 % |
| Kostelec na Hané | 952 | 95,0 % | 99,9 % |
| Brodek u Konice | 418 | 94,3 % | 94,3 % |
| Malé Hradisko | 255 | 94,1 % | 94,1 % |
| Klopotovice | 112 | 93,8 % | 93,8 % |
| Hradčany-Kobeřice | 178 | 93,3 % | 94,4 % |
| Pavlovice u Kojetína | 136 | 91,9 % | 92,6 % |
| Březsko | 117 | 89,7 % | 92,3 % |
| Mořice | 184 | 89,1 % | 92,9 % |
| Skřípov | 193 | 88,6 % | 89,1 % |
| Čehovice | 210 | 88,1 % | 99,0 % |
| Otaslavice | 636 | 88,1 % | 88,4 % |
| Koválovice-Osíčany | 143 | 87,4 % | 89,5 % |
| Hrdibořice | 77 | 87,0 % | 100,0 % |
| Hruška | 127 | 85,8 % | 92,1 % |
| Raková u Konice | 109 | 85,3 % | 85,3 % |
| Suchdol | 299 | 84,6 % | 84,9 % |
| Přemyslovice | 612 | 84,5 % | 85,0 % |
| Horní Štěpánov | 440 | 83,9 % | 84,3 % |
| Dobromilice | 278 | 80,2 % | 100,0 % |
| Polomí | 75 | 80,0 % | 82,7 % |
| Ivaň | 198 | 76,3 % | 100,0 % |
| Bohuslavice | 133 | 75,9 % | 78,2 % |
| Konice | 1 375 | 75,5 % | 77,8 % |
| Rakůvka | 52 | 75,0 % | 75,0 % |
| Hačky | 62 | 74,2 % | 74,2 % |
| Stínava | 99 | 73,7 % | 74,7 % |
| Plumlov | 1 239 | 73,4 % | 99,9 % |
| Myslejovice | 414 | 72,7 % | 74,2 % |
| Hluchov | 199 | 71,4 % | 72,4 % |
| Bílovice-Lutotín | 308 | 71,1 % | 100,0 % |
| Niva | 148 | 68,2 % | 77,7 % |
| Ohrozim | 317 | 65,9 % | 99,4 % |
| Laškov | 309 | 65,4 % | 77,3 % |
| Šubířov | 193 | 63,7 % | 65,8 % |
| Doloplazy | 197 | 63,5 % | 98,0 % |
| Budětsko | 223 | 61,9 % | 100,0 % |
| Ptení | 750 | 56,7 % | 57,6 % |
| Ludmírov | 264 | 56,4 % | 60,6 % |
| Prostějovičky | 214 | 52,8 % | 53,3 % |
| Ochoz | 77 | 51,9 % | 59,7 % |
| Drahany | 225 | 51,6 % | 83,1 % |
| Lipová | 608 | 50,0 % | 57,6 % |
| Alojzov | 191 | 48,7 % | 49,2 % |
| Zdětín | 351 | 47,0 % | 48,7 % |
| Tvorovice | 120 | 45,0 % | 82,5 % |
| Seloutky | 268 | 42,5 % | 100,0 % |
| Stražisko | 568 | 39,1 % | 41,0 % |
| Otinoves | 153 | 37,3 % | 58,8 % |
| Bousín | 105 | 32,4 % | 38,1 % |
| Srbce | 39 | 28,2 % | 100,0 % |
| Rozstání | 348 | 25,9 % | 48,3 % |
| Protivanov | 455 | 23,5 % | 69,0 % |
| Buková | 151 | 22,5 % | 35,1 % |
| Kladky | 217 | 18,9 % | 80,6 % |
| Víceměřice | 186 | 17,7 % | 100,0 % |
| Hvozd | 330 | 16,1 % | 33,0 % |
| Němčice nad Hanou | 633 | 2,2 % | 100,0 % |
| Obědkovice | 99 | 1,0 % | 100,0 % |
| Vrchoslavice | 223 | 0,0 % | 96,0 % |
| Jesenec | 134 | 0,0 % | 20,9 % |
| Dzbel | 125 | 0,0 % | 12,0 % |
| Vitčice | 90 | 0,0 % | 100,0 % |
Obce s 0,0 % nemají podle ČTÚ 100+ Mbit dostupný; barva to jen zdůrazňuje.
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Vrbátky | 673 | 100,0 % | 100,0 % |
| Němčice nad Hanou | 633 | 100,0 % | 2,2 % |
| Smržice | 612 | 100,0 % | 100,0 % |
| Nezamyslice | 511 | 100,0 % | 98,8 % |
| Určice | 498 | 100,0 % | 99,4 % |
| Čelechovice na Hané | 484 | 100,0 % | 100,0 % |
| Čechy pod Kosířem | 408 | 100,0 % | 98,8 % |
| Klenovice na Hané | 311 | 100,0 % | 100,0 % |
| Bílovice-Lutotín | 308 | 100,0 % | 71,1 % |
| Dobromilice | 278 | 100,0 % | 80,2 % |
| Pivín | 271 | 100,0 % | 100,0 % |
| Seloutky | 268 | 100,0 % | 42,5 % |
| Vranovice-Kelčice | 252 | 100,0 % | 95,6 % |
| Slatinky | 248 | 100,0 % | 100,0 % |
| Želeč | 248 | 100,0 % | 100,0 % |
| Výšovice | 232 | 100,0 % | 100,0 % |
| Tištín | 228 | 100,0 % | 100,0 % |
| Vřesovice | 227 | 100,0 % | 100,0 % |
| Budětsko | 223 | 100,0 % | 61,9 % |
| Dětkovice | 221 | 100,0 % | 100,0 % |
| Ivaň | 198 | 100,0 % | 76,3 % |
| Čelčice | 196 | 100,0 % | 100,0 % |
| Víceměřice | 186 | 100,0 % | 17,7 % |
| Lešany | 173 | 100,0 % | 98,3 % |
| Dřevnovice | 168 | 100,0 % | 100,0 % |
Zobrazit všech 97
| Obec | Adresních místAdres | 30+ Mbit/s | 100+ Mbit/s |
|---|---|---|---|
| Skalka | 126 | 100,0 % | 100,0 % |
| Dobrochov | 124 | 100,0 % | 100,0 % |
| Biskupice | 118 | 100,0 % | 100,0 % |
| Obědkovice | 99 | 100,0 % | 1,0 % |
| Vitčice | 90 | 100,0 % | 0,0 % |
| Hrdibořice | 77 | 100,0 % | 87,0 % |
| Srbce | 39 | 100,0 % | 28,2 % |
| Plumlov | 1 239 | 99,9 % | 73,4 % |
| Kostelec na Hané | 952 | 99,9 % | 95,0 % |
| Prostějov | 7 760 | 99,9 % | 99,9 % |
| Kralice na Hané | 583 | 99,8 % | 99,8 % |
| Brodek u Prostějova | 512 | 99,8 % | 99,8 % |
| Hrubčice | 330 | 99,7 % | 99,7 % |
| Vícov | 242 | 99,6 % | 98,3 % |
| Držovice | 646 | 99,5 % | 99,5 % |
| Mostkovice | 1 101 | 99,5 % | 99,5 % |
| Ohrozim | 317 | 99,4 % | 65,9 % |
| Čehovice | 210 | 99,0 % | 88,1 % |
| Olšany u Prostějova | 645 | 98,9 % | 98,9 % |
| Pěnčín | 289 | 98,6 % | 98,6 % |
| Ondratice | 179 | 98,3 % | 98,3 % |
| Bedihošť | 389 | 98,2 % | 98,2 % |
| Doloplazy | 197 | 98,0 % | 63,5 % |
| Stařechovice | 242 | 97,9 % | 97,9 % |
| Krumsín | 254 | 97,6 % | 97,6 % |
| Vincencov | 78 | 97,4 % | 97,4 % |
| Vrchoslavice | 223 | 96,0 % | 0,0 % |
| Hradčany-Kobeřice | 178 | 94,4 % | 93,3 % |
| Brodek u Konice | 418 | 94,3 % | 94,3 % |
| Malé Hradisko | 255 | 94,1 % | 94,1 % |
| Klopotovice | 112 | 93,8 % | 93,8 % |
| Mořice | 184 | 92,9 % | 89,1 % |
| Pavlovice u Kojetína | 136 | 92,6 % | 91,9 % |
| Březsko | 117 | 92,3 % | 89,7 % |
| Hruška | 127 | 92,1 % | 85,8 % |
| Koválovice-Osíčany | 143 | 89,5 % | 87,4 % |
| Skřípov | 193 | 89,1 % | 88,6 % |
| Otaslavice | 636 | 88,4 % | 88,1 % |
| Raková u Konice | 109 | 85,3 % | 85,3 % |
| Přemyslovice | 612 | 85,0 % | 84,5 % |
| Suchdol | 299 | 84,9 % | 84,6 % |
| Horní Štěpánov | 440 | 84,3 % | 83,9 % |
| Drahany | 225 | 83,1 % | 51,6 % |
| Polomí | 75 | 82,7 % | 80,0 % |
| Tvorovice | 120 | 82,5 % | 45,0 % |
| Kladky | 217 | 80,6 % | 18,9 % |
| Bohuslavice | 133 | 78,2 % | 75,9 % |
| Konice | 1 375 | 77,8 % | 75,5 % |
| Niva | 148 | 77,7 % | 68,2 % |
| Laškov | 309 | 77,3 % | 65,4 % |
| Rakůvka | 52 | 75,0 % | 75,0 % |
| Stínava | 99 | 74,7 % | 73,7 % |
| Hačky | 62 | 74,2 % | 74,2 % |
| Myslejovice | 414 | 74,2 % | 72,7 % |
| Hluchov | 199 | 72,4 % | 71,4 % |
| Protivanov | 455 | 69,0 % | 23,5 % |
| Šubířov | 193 | 65,8 % | 63,7 % |
| Ludmírov | 264 | 60,6 % | 56,4 % |
| Ochoz | 77 | 59,7 % | 51,9 % |
| Otinoves | 153 | 58,8 % | 37,3 % |
| Ptení | 750 | 57,6 % | 56,7 % |
| Lipová | 608 | 57,6 % | 50,0 % |
| Prostějovičky | 214 | 53,3 % | 52,8 % |
| Alojzov | 191 | 49,2 % | 48,7 % |
| Zdětín | 351 | 48,7 % | 47,0 % |
| Rozstání | 348 | 48,3 % | 25,9 % |
| Stražisko | 568 | 41,0 % | 39,1 % |
| Bousín | 105 | 38,1 % | 32,4 % |
| Buková | 151 | 35,1 % | 22,5 % |
| Hvozd | 330 | 33,0 % | 16,1 % |
| Jesenec | 134 | 20,9 % | 0,0 % |
| Dzbel | 125 | 12,0 % | 0,0 % |
Pokrytí: ČTÚ, stav k 31. 12. 2025.
Počet adresních míst: RÚIAN (ČÚZK), stav k 31. 8. 2026.
Dostupnost na konkrétní adrese potvrdí jen operátor.
Konkrétní adresa: pokrytí ukáže ČTÚ VPortal, nabídky ČTÚ Srovnávač.